WhatsApp'ta Güvenlik Arttırıldı ! - özeldersci

son haberler

Post Top Ad

30 Temmuz 2016 Cumartesi

WhatsApp'ta Güvenlik Arttırıldı !


WhatsApp hesabınız, güvenlik önlemleriyle sarılmaya devam ediyor. Peki WhatsApp ekibi, bu sefer hangi güvenlik aşamalarını getirmek için çalışıyor


SIFIRDAN MATEMATİK ÖĞRENİNWhatsApp Hesabınız Daha Güvenli Olacak
WhatsApp, tüm dünyada en çok kullanılan iletişim kurma programlarından biri. Programın büyüklüğü, zamanında Facebook tarafından 19 milyar dolar ödenerek satın alınmasını sağlamıştı. Bu denli önemli bir programın daha güvenli olması için çalışmalar sürüyor. Kısa bir süre önce uçtan uca şifreleme gelen programa, şimdi de iki aşamalı güvenlik önlemi gelmesi söz konusu.
Beta sürümünde keşfedildi
Banka sistemlerinin dışında Apple ID, Instagram gibi servisler hâlihazırda iki aşamalı güvenlik ile korunuyor. Ubergizmo’nun haberine göre WhatsApp uygulamasının son beta sürümünde APK içerisinde bazı yeni dosyalara rastlandı. Bu dosyalar, iki aşamalı güvenlik doğrulamalarına bir işaret olarak görülüyor.

Ne için kullanılacak?
Buluna dosyalara rağmen, beta sürümünde bu özelliğin olacağını söyleyen herhangi bir ibare ya da yenilik bulunmuyor. Bildiğiniz gibi WhatsApp uygulaması, ilk kez yüklendiğinde bir kod istiyor. Söylentilere göre gelecek olan iki aşamalı güvelik doğrulaması bunun için kullanılacak.Yedekleri geri yüklemek için kullanılabilir
Bir başka ihtimal ise konuşma yedeklerinin yüklenmesinde doğrulama yapmak. Standart ayarlarda WhatsApp konuşmalarınızın yedeği her gün 03.00’te alınır. Telefonu doğruladıktan sonra da WhatsApp, bu yedekleri SD kartınızdan geri yükler. Ancak gelecek sistemde iki aşamalı güvenlik doğrulaması, yedekleri geri yüklemek için kullanılabilir. Bu sayede telefonun yalnızca asıl sahibi yedekleri geri yükleyebilir.

shiftdelete


uygulamamızı indirin haberler cebinize gelsin

Get it on Google Play

Post Top Ad