728x90 AdSpace

 • son haberler

  Blogger tarafından desteklenmektedir.
  9 Temmuz 2016 Cumartesi

  Teknoloji İle Hırsızlık


  Hırsızlar gün geçtikçe otomobil soygunları başta olmak üzere birçok alanda kullandıkları teknikleri geliştirmeye devam ediyorlar. Fakat artık hırsızlara tek bir laptop yetiyor.


  SIFIRDAN MATEMATİK ÖĞRENİN  Laptop Kullanarak Otomobil Çalıyorlar!
  Otomobil hırsızları başta olmak üzere pek çok hırsız gün geçtikçe teknolojik gelişmelerden yararlanarak kendilerine yeni teknikler geliştirmeye devam ediyorlar.

  Hırsızların son olarak tercih ettikleri teknik ise, yalnızca bir laptop kullanmaya dayanıyor.  ABD'nin Teksas Eyaleti'ne bağlı Houston şehrinde, bir hırsız laptopu yardımıyla yaklaşık 2 dakikalık bir sürede 2010 model Jeep Wrangler'ı çaldı.
  2 dakikada Jeep Wrangler'i çaldı!
  Wall Street Journal'da yer alan habere göre, bir hırsız sahip olduğu eski yöntem olan kapı açma tekniğini kullandıktan sonra, işin geri kalanını tamamen teknolojiye bıraktı.

  Yaklaşık 120 saniye boyunca laptopu ile çeşitli işlemler yapan hırsız, 2010 model Jeep Wrangler aracını kolayca çalıştırdı.

  Otomobili çalıştırmasının ardından, olay yerinde hızla uzaklaşan hırsız, böylece hiçbir alarm sistemini devreye sokmadan, aracı hiçbir şekilde zorlamadan, soygun işlemini gerçekleştirmiş oldu.  Houston Polis Departmanı'ndan Kıdemli Memur James Woods konuyla ilgili yaptığı açıklamada, kendilerinin hırsızın laptop üzerinden nasıl bir işlem gerçekleştirdiği hakkında bir fikri olmadıklarını; tahminlerinin ise laptop-otomobil etkileşimi ile anahtar görevi bir mekanizma yaratıldığı yönünde olduğunu söyledi.

  Houston'da son zamanlarda benzer hırsızlık olaylarına rastlanıldığının altı çiziliyor.

  shiftdelete
  uygulamamızı indirin haberler cebinize gelsin

  Get it on Google Play
  • Blogger Comments
  • Facebook Comments

  0 yorum:

  Yorum Gönder

  Item Reviewed: Teknoloji İle Hırsızlık Rating: 5 Reviewed By: Mr.Mehmet Ali Aytunç Arslantürk
  Scroll to Top