728x90 AdSpace

 • son haberler

  Blogger tarafından desteklenmektedir.
  7 Temmuz 2016 Perşembe

  Sürücüsüz Otomobiller İstenmiyor !


  Sürücüsüz Otomobilleri Kimse İstemiyor!


  SIFIRDAN MATEMATİK ÖĞRENİN  Kanada'da insanlar, sürücüsüz otomobil testlerinin şehir genelinde test edilmesini istemediklerini belirtiyorlar. Sürücüsüz otomobiller hem halk hem şirketlerce istenmiyor.


  Sürücüsüz Otomobilleri Kimse İstemiyor!

  Sürücüsüz otomobil teknolojilerinin şehirlerde kullanımına ilişkin olumsuz yönde tepkiler gelmeye devam ediyor.


  Son olarak Kanada'nın Toronto'dan sonra en kalabalık ve büyük eyaleti olan Ontario'da halk, sürücüsüz otomobillerin şehirde test edilmesini istemediklerini belirtiyorlar.  Sürücüsüz otomobiller istenmiyor

  ABD, İngiltere, Kanada vb. hükümetler sürücüsüz otomobillerin şehir sokaklarında test edilmesine ilişkin izin verme tercihinde bulunsalar da, halk araçların sokaklarda yer almasını istemiyor.
  Bunun tipik bir örneği Kanada'nın nüfus ve yüzölçümü açısından Toronto'dan sonra en büyük eyaleti olan Ontario'da yaşanıyor.

  Ontario halkı, sürücüsüz otomobil teknolojilerinin şehir sokaklarında test edilmesinden kaynaklı duydukları sitemi her defasında dile getiriyorlar.  Yalnızca tek bir şirket var
  Halkın sürücüsüz otomobillerin varlığından rahatsız olmasına ek olarak, otomobillerin test aşamalarının yalnızca bir şirket tekelinde yapılmasının mevcut bir diğer sorun olduğu ifade ediliyor.

  Nitekim Ontario Ulaştırma Bakanlığı tarafından 1 Ocak 2016 tarihi itibariyle 6 aylık periyotta genel yollarda test edilen otonom teknolojiler, Magna International tekelinde gerçekleştiriliyor.

  Birçok şirketin kendi sürücüsüz otomobillerini deneme yönünde isteği olmasına rağmen, hükümetlerin bu konudaki tavrı çeşitli tartışmalara neden oluyor.  Durum abd'de de farklı değil
  Kanada'da yaşanan durumun bir benzeri ABD'de de yaşanıyor. ABD genelinde çoğu firma belirli bölgelerde sürücüsüz otomobillerini deniyorlar.

  Bölgelere ayrılmış bir yapıdan söz edildiğinde, kullanıcılara sunulduğunda, birçok farklı bölgede sürülecek otomobillerin, yeterince sürüş deneyimine sahip olamamaları durumu ortaya çıkıyor.
  Uzmanlar sürücüsüz otomobillerin, halkın algısında hala tercih edilir bir seçenek olmadığını belirtiyor ve ekliyorlar; insanın kendi hakimiyetinde olmayan bir cihazı ilk aşamada kabullenmeleri kolay gözükmüyor.

  shiftdelete
  uygulamamızı indirin haberler cebinize gelsin

  Get it on Google Play
  • Blogger Comments
  • Facebook Comments

  0 yorum:

  Yorum Gönder

  Item Reviewed: Sürücüsüz Otomobiller İstenmiyor ! Rating: 5 Reviewed By: Mr.Mehmet Ali Aytunç Arslantürk
  Scroll to Top