Station sınıfı pazardan siliniyor - özeldersci

son haberler

Post Top Ad

25 Temmuz 2016 Pazartesi

Station sınıfı pazardan siliniyorOcak-Haziran döneminde satılan toplam 338.482 otomobil arasında stationların payı 3 bini bulmazken, pazarın güçlü oyuncusu Megane Sport Tourer'ın da ithalatı durduruldu. Artık stationların nesli tükenmek üzere.


SIFIRDAN MATEMATİK ÖĞRENİN

Türkiye otomobil pazarındaki marka ve model çeşitliliği tüketici talepleri göz önüne alındığında Avrupa ile büyük oranda benzerlik gösteriyor. Sedanların hakimiyeti devam etmesine rağmen, başta HB’ler olmak üzere, küçük şehir SUV’larının payı artıyor. Ancak, Avrupa'nın tersine stationlar pazarın en az satılan bölümünü oluşturuyor. Avrupa'da orta ve üst sınıfta lüks stationların payı artarken, Türkiye'de sürekli azalıyor.RENAULT LOKOMOTİF

Ülkemizde zaten çok kısıtlı olan station pazarını Bursa fabrikasında üretilen Renault Cilo Sport Tourer ve ithal edilen Megane ST sürüklüyor. Yeni bir gelişmeyle Megane Sport Tourer ithalatına son veren Renault, bu sınıftan çekilince zaten çok düşük olan satışlar iyice azalacak. Üretimi başlayan Megane Sedan sonrasında, yerli üretilen Cilo ST'nin başka ülkeye kayması durumunda da, toplam satışların yüzde 1'lik dilimini bile oluşturmayan ülkemizdeki station pazarı adeta yok olacak.

FIAT EGEA SW ISINMA TURUNDA 

Egea’nın sedan ve HB’den sonra station versiyonu da gün sayıyor. Ağırlıklı olarak Avrupa için üretilen modelin ülkemizdeki satış adetlerinin station pazarındaki dengeleri değiştirmesi beklenmiyor. 

ürkiye’den markanın kalbine gidiyor 

Mercedes-Benz Türk'ün ilk kadın CEO'su olarak görevine geçtiğimiz yıl ağustos ayında başlayan Britta Seeger, markanın binek otomobil pazarlamasının başına gidiyor.  Daimler AG Yönetim Kurulu’nda Ola Källenius’un başka göreve atanmasıyla boşalacak olan “Mercedes-Benz Otomobil Pazarlama ve Satış Grubu Başkanı” görevini Seeger yıl başından itibaren devralacak. 

Fiat temmuzda faizi sıfırladı

Fiat'ta sıfır faiz devam ediyor. Egea Sedan veya Fiat Linea için 20 bin TL’ye varan 0 faizli kredi imkanı sunuluyor. Ayrıca, Egea Hatchback ile Punto, Panda, 500 Ailesi Fiorino ve Doblo'da yüzde 1.09 faizli kredi avantajı sağlanıyor. 

akşam


uygulamamızı indirin haberler cebinize gelsin

Get it on Google Play

Post Top Ad