Snapdragon 830 Farkı Ne Olacak ? - özeldersci

son haberler

Post Top Ad

28 Temmuz 2016 Perşembe

Snapdragon 830 Farkı Ne Olacak ?


Qualcomm'un yeni nesil işlemcisi Snapdragon 830 hakkında yeni bilgiler gelmeye devam ediyor. Peki, amiral gemi modellerine güç verecek olan Snapdragon 830 nasıl olacak?


SIFIRDAN MATEMATİK ÖĞRENİN


Bu yıl satışa sunulan amiral gemi modeli akıllı telefonların büyük bir bölümünde, Qualcomm tarafından geliştirilen Snapdragon 820 işlemciye yer verildi. Oldukça güçlü bir işlemci olan Snapdragon 820, tazeliğini korurken teknoloji hızla gelişmeye devam ediyor.
Yeni nesil amiral gemi modellerine güç verecek olan Snapdragon 830 hakkında bazı detaylar, Çin’in sosyal ağ platformu Weibo üzerinde paylaşıldı.


Snapdragon 830 ile Yüksek Performans Artışı!


Sızdırılan bilgilere göre Snapdragon 830, 10 nm fabrikasyon sürecine tabi olacak. Bu durumda işlemcinin önceki nesil yongalardan daha küçük boyutlarda, önemli bir performans artışı sunacağı rahatlıkla söylenebilir. Qualcomm’un ardından, Samsung ve Tayvanlı işlemci üreticisi MediaTek’in de 10 nm fabrikasyon sürecine sahip olan yongalar üzerinde çalıştığı gelen bilgiler arasında yer alıyor. Yeni bir Kyro çekirdek tasarımı ile gelecek olan Snapdragon 830, grafik tarafında Adreno 540 GPU’ya ev sahipliği yapıyor.

Ayrıca, işlemci üzerinde yer alan X16 modem 980 Mbps gibi iddialı indirme hızlarına ulaşabiliyor. LPDDR4X belleklere destek sunan işlemcinin, çekirdek ve saat hızları hakkında herhangi bir bilgi bulunmuyor.

Karşılaştırma yapmak isteyenler için 14 nm üretim sürecine dahil olan Snapdragon 820’nin, Qualcomm'un Kyro mimarisini kullandığını hatırlatmak isteriz. Ayrıca 820, grafik tarafında Adreno 530’dan güç alırken X12 LTE modemi üzerinde barındırıyor.

shiftdelete
uygulamamızı indirin haberler cebinize gelsin

Get it on Google Play

Post Top Ad