728x90 AdSpace

 • son haberler

  Blogger tarafından desteklenmektedir.
  7 Temmuz 2016 Perşembe

  Samsungdan Geleceğin Teknolojisi UFS Kartlar


  Samsung, çıkarılabilir depolama kartlar dünyası için en yeni ürününü tanıttı: UFS kartlar.


  SIFIRDAN MATEMATİK ÖĞRENİN


  Güney Koreli şirket, microSD kartların havasını söndürecek yeni çıkarılabilir depolama ürününü tanıttı. UFS (Evrensel Flaş Depolama) adındaki ve 32 / 64 / 128 ya da 256 GB hafıza alternatiflerine sahip olan bu kartlar, saniyede 530 MB’lik veri transferi yapabiliyor. Bu, UFS kartların en iyi microSD kartlardan bile 5 kat daha hızlı olduğu anlamına geliyor.


  Samsung, bu kartın aynı veriyi 50 saniye içinde taşıyabilen UHS-1 microSD kart ile karşılaştırıldığında, 10 saniyede 5 GB’lik bir Full HD filmi taşıyabileceğini söylüyor.   Yüksek çözünürlükte görüntüler (video, fotoğraf vs) elde eden cihazlar arasında veri transferinin en hızlı şekilde yapılabilmesi için çıkarılabilir UFS depolama birimini ürettiklerini belirten Samsung, bu kartın yeni nesil cihazları destekleyeceğini açıkladı.  Tasarımına baktığımızda ön kısmının standart kartlarla benzer ve arka tarafının PIN yapılandırması olmayan cihazlarla uyumlu olduğu görülüyor.

  Fiyatı konusunda şimdilik bir bilgimiz bulunmuyor, fakat microSD kartların çalışma prensibine oranla çok daha etkileyici bir performansa sahip olan UFS kartların ‘can yakan’ fiyatlarla satışa sunulacağını söyleyebilirim.   Samsung’tan önce herhangi bir teknoloji şirketi, UFS uyumlu bir cihazın duyurusu gerçekleştirebilir mi? Sanmıyorum. Galaxy Note 7’nin de destekleyeceğini sanmıyorum, zira öyle olsaydı şimdiye kadar kulağımıza çoktan bununla ilgili bilgiler gelirdi. Bence kendimizi bir sonraki Galaxy S akıllı telefonlar için hazırlayalım.

  webtekno
  uygulamamızı indirin haberler cebinize gelsin

  Get it on Google Play
  • Blogger Comments
  • Facebook Comments

  0 yorum:

  Yorum Gönder

  Item Reviewed: Samsungdan Geleceğin Teknolojisi UFS Kartlar Rating: 5 Reviewed By: Mr.Mehmet Ali Aytunç Arslantürk
  Scroll to Top