Samsung, Apple'ı vatanında da geçti! - özeldersci

son haberler

Post Top Ad

15 Temmuz 2016 Cuma

Samsung, Apple'ı vatanında da geçti!


Samsung, gelen bu sonuçlarla birlikte Apple'ı ve iPhone'u kendi yurdunda tahttan indirdiğini resmi olarak duyurdu!


SIFIRDAN MATEMATİK ÖĞRENİN

Samsung fanları bu haberi okuduklarına bir hayli sevinecek. Gelen son haberlere göre Amerika pazarında Galaxy S7 serisi, Apple'ın iPhone 6S ve iPhone 6S Plus'larından daha fazla satmayı başarmış durumda. iPhone 6S'lerin satış grafiği zaten pek memnun edici değildi, bununla beraber düşüşün sürdüğü gözlemleniyor. Elbette bu haber Apple tarafını bir hayli üzecek.Peki, oranlar neler? Yapılan araştırmaya göre ülkede müşterilerin yüzde 16'sı Galaxy S7 veya S7 edge'i tercih ediyor. Onu yüzde 14.6 ile iPhone 6S ve iPhone 6S Plus müşterileri takip ediyor. Yani bu ikili ABD'de pazarın yüzde 30'una hakim durumda.

Sonuçlar her ne kadar birbirine yakın görünse de Samsung'un buradaki asıl başarısı yola sonradan çıkmasında gizli. iPhone 6S'lerin tanıtımının üzerinden yaklaşık 6 ay geçmesinin ardından tanıtılan Galaxy S7 ve S7 edge, yola sonradan çıkıp liderlik koltuğuna oturmuş durumda.

Öte yandan genel Samsung ve Apple karşılaşmasında ise ABD genelinde Mayıs 2016 bitimiyle Samsung bayrağı Apple'dan almış durumda. Samsung pazarda yüzde 37 ile dururken, Apple ona karşı pazarın yüzde 29'unu elinde tutuyor.

chip


uygulamamızı indirin haberler cebinize gelsin

Get it on Google Play

Post Top Ad