İzmirli Küçük Çocuklar Youtube'da Gördüğü Bombadan Yaptı - özeldersci

son haberler

Post Top Ad

11 Temmuz 2016 Pazartesi

İzmirli Küçük Çocuklar Youtube'da Gördüğü Bombadan Yaptı


İzmir'de yaşayan iki çocuk YouTube'da izledikleri bir videodan küçük çaplı bomba yaptı ancak bomba boyutundan çok daha büyük endişelere neden oldu!


SIFIRDAN MATEMATİK ÖĞRENİN


Bundan bir süre önce çocukların YouTube'da izlediği videolarla küçük çaplı patlayıcılar yaptığına dair haberleri sıkça duyuyorduk. Yine benzeri bir olay geçtiğimiz günlerde İzmir'de meydana geldi. Ancak bu sefer çocukların hazırladığı küçük çaplı patlayıcı sadece çocukları değil etraftakileri de korkuttu.


DHA'nın haberine göre İzmir'in Menderes İlçesi'ndeki Kemalpaşa Mahallesi'nde bulunan bir sokakta patlama meydana geldi. 12 yaşındaki iki çocuk YouTube'da izledikleri bir deney videosunda gördüklerini denedi. Bir pet şişenin içine tuz ruhu ve aliminyum folyo koyan çocuklar şişenin şişmeye başlamasından korktu. Korkmalarının üzerine şişeyi fırlattılar ancak fırlattıklarında şişenin hafif gürültüyle patlaması çevreye korku saçtı.
Fotoğraf: DHA (Doğan Haber Ajansı)

Esas olay ise çocukların o sırada bir siyasi partinin binasına çok yakın olmalarıydı. Haliyle şişenin patladığı an bu siyasi parti binasına saldırı yapıldığı iddiaları gündeme geldi.

 Çocuklar Adliyeye götürülecek

Olayın yaşanması üzerine çocuklar babaları tarafından İlçe Emniyet Müdürlüğü'ne götürüldü ve 12 yaşındaki iki çocuk burada ifade verdi. İnternette izledikleri bir video üzerine bunu oyun amaçlı denediklerini söyleyen çocuklar savcı tarafından serbest bırakıldı ancak çocukların 11 Temmuz Pazartesi tarihinde adliyeye götürüleceği belirtildi.

Ne yazık ki bu tür olaylara sıklıkla rastlıyoruz. Özellikle YouTube'da bu tarz videolar paylaşan yayıncıların kitlelerinin ağırlıklı olarak 7-12 yaş grubundaki çocuklar olduğunun farkına varmaları, Google hesaplarının yaş ortalamasıyla hareket etmemeleri gerekiyor. Ayrıca bu tür videoların çocuklara eğlenceli şeyler olarak lanse edilmemesi gerekiyor. O yüzden bu tarz içerik üreten YouTuberlardan daha hassas davranmalarını rica ediyoruz.

webtekno
uygulamamızı indirin haberler cebinize gelsin

Get it on Google Play

Post Top Ad