Instagram'da Gönderi Zamanlama Yapabileceğinizi Biliyormuydunuz ? - özeldersci

son haberler

Post Top Ad

22 Temmuz 2016 Cuma

Instagram'da Gönderi Zamanlama Yapabileceğinizi Biliyormuydunuz ?


Artık Instagram kullanıcıları da gönderilerini zamanlayabiliyor. Buffer servisini kullanarak Instagram'da nasıl ileriye dönük gönderi zamanlayabileceğinizi haberimizde anlattık.


SIFIRDAN MATEMATİK ÖĞRENİNInstagram'da Gönderi Zamanlama Nasıl Yapılır?
Twitter, Facebook gibi birçok sosyal ağda ileriye dönük gönderi zamanlama bulunuyor. Ancak söz konusu Instagram olunca servisin kendi bünyesinde gönderi zamanlama özelliği bulunmuyor.


Bu makalemizde Buffer kullanarak Instagram üzerinden nasıl gönderi zamanlaması yapılabileceğini anlatacağız.Buffer nedir?
Bir sosyal medya aracı olan Buffer, aslında sadece Instagram için değil Facebook, Twitter ve LinkedIn için de kullanılabiliyor. Ancak servis şu anda Instagram gönderilerini zamanlayabilme özelliğiyle öne çıkıyor.Bu özelliği kullanabilmek adına ilk olarak buradan Buffer hesabı oluşturmanız gerekiyor. Daha sonra Buffer üzerinden Instagram hesabınıza giriş yapmanız ve servise yetki vermelisiniz. 

Instagram Gönderi Zamanlama
Instagram hesabınızı servise tanıttıktan sonra uygulamayı indirmek için App Store ve Play Store'a yönlendiriliyorsunuz. Gönderi zamanlayabilmek için mobil uygulama kullanmak gerektiğinden, kullandığınız platforma göre Buffer uygulamasını telefonunuza indirin ve kurun.

Uygulamayı indirip hesabınıza giriş yaptıktan sonra sağ alt tarafta bulunan kalem işaretine dokunun ve Instagram'da paylaşacağınız fotoğrafı da ekleyerek bir gönderi hazırlayın.Daha sonra bu göndereyi zamanlamak için yine alt tarafta bulunan "Schedule" bölümüne tıklayarak paylaşılacak tarihi ve saati seçebilirsiniz.

Bu noktadan sonra gönderiniz sizin belirlediğiniz tarih ve saatte paylaşılacaktır.

shiftdelete
uygulamamızı indirin haberler cebinize gelsin

Get it on Google Play

Post Top Ad