728x90 AdSpace

 • son haberler

  Blogger tarafından desteklenmektedir.
  22 Temmuz 2016 Cuma

  Facebook Dronelarla Tüm Dünyaya İnternet Dağıtacak !


  Facebook, dünyanın en ücra noktalarına internet eriştirmeyi amaçladığı güneş enerjisiyle çalışan drone’unun testlerini başarıyla tamamladı.


  SIFIRDAN MATEMATİK ÖĞRENİN


  Teknoloji dünyasının en gözde şirketlerinden biri olan Facebook’un sadece bir sosyal ağ olmakla kalmayıp birçok alanda faaliyet gösterdiğini hepimiz biliyoruz. Ayrıca Facebook sadece ticari amaçlarla değil, sosyal amaçlarla da teknoloji dünyasına pek çok katkı sağlıyor.


  Dünyadaki her bireyin internete erişmesinin temel hak olduğunu düşünen Facebook, internetin erişemediği noktalara internet hizmeti götürmek için çeşitli projelerini sürdürüyor. Facebook’un bu projeler arasında en dikkat çekeni ise güneş enerjisiyle çalışan Aquila isimli drone’u oldu.
  Facebook CEO’su Mark Zuckerberg bir süre önce bu drone projesinden bahsetmişti. Herkesi heyecanlandıran bu fikir bazı insanlar için gerçek dışı gelse de Facebook güneş enerjisiyle çalışan Aquila’nın testlerinin başarıyla tamamlandığını açıkladı.

  Üzerinde halen daha geliştirmelere devam edilen drone minimum 3 ay boyunca havada kalarak internetin erişemediği noktalara internet hizmeti götürmeyi amaçlıyor.

  webtekno
  uygulamamızı indirin haberler cebinize gelsin

  Get it on Google Play
  • Blogger Comments
  • Facebook Comments

  0 yorum:

  Yorum Gönder

  Item Reviewed: Facebook Dronelarla Tüm Dünyaya İnternet Dağıtacak ! Rating: 5 Reviewed By: Mr.Mehmet Ali Aytunç Arslantürk
  Scroll to Top