Facebook Dronelarla Tüm Dünyaya İnternet Dağıtacak ! - özeldersci

son haberler

Post Top Ad

22 Temmuz 2016 Cuma

Facebook Dronelarla Tüm Dünyaya İnternet Dağıtacak !


Facebook, dünyanın en ücra noktalarına internet eriştirmeyi amaçladığı güneş enerjisiyle çalışan drone’unun testlerini başarıyla tamamladı.


SIFIRDAN MATEMATİK ÖĞRENİN


Teknoloji dünyasının en gözde şirketlerinden biri olan Facebook’un sadece bir sosyal ağ olmakla kalmayıp birçok alanda faaliyet gösterdiğini hepimiz biliyoruz. Ayrıca Facebook sadece ticari amaçlarla değil, sosyal amaçlarla da teknoloji dünyasına pek çok katkı sağlıyor.


Dünyadaki her bireyin internete erişmesinin temel hak olduğunu düşünen Facebook, internetin erişemediği noktalara internet hizmeti götürmek için çeşitli projelerini sürdürüyor. Facebook’un bu projeler arasında en dikkat çekeni ise güneş enerjisiyle çalışan Aquila isimli drone’u oldu.
Facebook CEO’su Mark Zuckerberg bir süre önce bu drone projesinden bahsetmişti. Herkesi heyecanlandıran bu fikir bazı insanlar için gerçek dışı gelse de Facebook güneş enerjisiyle çalışan Aquila’nın testlerinin başarıyla tamamlandığını açıkladı.

Üzerinde halen daha geliştirmelere devam edilen drone minimum 3 ay boyunca havada kalarak internetin erişemediği noktalara internet hizmeti götürmeyi amaçlıyor.

webtekno
uygulamamızı indirin haberler cebinize gelsin

Get it on Google Play

Post Top Ad