Ceolar Sırayla Hackleniyor Twitter'ın Ceosuda Hacklendi - özeldersci

son haberler

Post Top Ad

9 Temmuz 2016 Cumartesi

Ceolar Sırayla Hackleniyor Twitter'ın Ceosuda Hacklendi


Daha öncesinde Facebook CEO'su Mark Zuckerberg ve Google CEO'su Sundar Pichai'i hackleyen Ourmine hack grubu, şimdiki süreçte ise Twitter CEO'su Jack Dorsey'i hackledi.


SIFIRDAN MATEMATİK ÖĞRENİNTwitter CEO'su Hacklendi!
Küresel çapta etkinlik alanına sahip teknoloji şirketlerinin CEOlarına yönelik olarak gerçekleşen siber saldırılar tüm hızıyla sürüyor.


Ourmine adlı hack grubu, daha önceki süreçte Facebook CEO'su Mark Zuckerberg'i ve Quora hesabı üzerinden Google CEO'su Sundar Pichai'yi hacklemişlerdi.


Etkinlikleri büyük çapta ses getiren Ourmine şimdiki süreçte ise popüler sosyal medya platformu Twitter'ın CEO'su Jack Dorsey'in Twitter hesabını hacklediler.
Twitter Ceo'sunun Twitter hesabı hacklendi
ABD saati ile sabaha karşı 3.AM itibariyle gerçekleştirilen eylemde, eylemciler sayfaya şu mesajı gönderdiler:

"Hey, Biz Ourmine'nız. Biz güvenliğinizi test ediyoruz. "ourmine.org"u ziyaret edin"Söz konusu Tweet sonrası harekete geçen Twitter yetkilileri, Tweetin bir an önce siteden kaldırılmasını sağladılar.

Engadget'ta yer alan habere göre Twitter yetkilileri konuyla ilgili yorum yapmaktan kaçındılar.

Dev teknoloji şirketlerinin CEOlarına yönelik olarak son zamanlarda artış gösteren, hedefine ulaşan saldırıların önüne nasıl geçilecek bilinmez.

Fakat üst düzey güvenlik korumalarına sahip bireylerin dahi sıklıkla hacklenebildiği bir ortamda, kullanıcılar kendileri adına endişe duymaya devam ediyorlar.

shiftdelete
uygulamamızı indirin haberler cebinize gelsin

Get it on Google Play

Post Top Ad