Botlar ve Teknolojiye Verecekleri Yön - özeldersci

son haberler

Post Top Ad

20 Temmuz 2016 Çarşamba

Botlar ve Teknolojiye Verecekleri Yön


Google'ın Google Play Store Uygulamalar ve Oyunlar Geliştirme Müdürü Purnima Kochikar, botların teknoloji dünyasındaki önemine değinen açıklamalarda bulundu.


SIFIRDAN MATEMATİK ÖĞRENİNBotlar, Teknolojiye Nasıl Yön Verecek?
Venture Beat 2016 MobileBeat Etkinliği'ne katılan Google Play Store Uygulamalar ve Oyunlar Geliştirme Müdürü Purnima Kochikar, botların teknoloji dünyasındaki önemine vurgu yapan açıklamalarda bulundu.


Google Play Store Müdürü Purnima Kochikar, yapay zeka ve makine öğrenmelerinin revaçta olduğu bir dönemde, insanların teknoloji ile etkileşimleri noktasında botların son derece önemli olduğunu belirtti.
Dünyanın en önemli çevrimiçi mağazalarından biri olarak, uygulama-kullanıcı etkileşimlerine önem verdiklerini ifade eden Kochikar, bu bağlamda botlardan en çok yararlanan şirketlerden biri oldukları söyledi.

Teknolojinin yeni kanallarla bütünleşmesi noktasında, değişimlere ve yeniliklere açık olmasının gerektiğini dile getiren Google Play Store Müdürü, teknolojide hangi yeniliklere ihtiyaç duyulduğu sorusuna üç başlık altında cevap verdi.

Kochikar, kullanıcılara "asistan" görevi görebilecek, "akıllı" ve "duygusallığı" barındıran çözümlerin teknoloji alanına yansıması gerektiğini sözlerine ekledi.Akılcı çözümlerin, teknolojideki doğallık boyutunu arttırabileceğini söyleyen Kochikar, kendi ailesi ile Hindistan'da İngilizce konuşmasını örnek vererek, chat botlarının diller arasındaki farklılık sorunlarına önemli bir çözüm alternatifi olabileceğini belirtti.

Markaların söz konusu gereksinimleri odaklarına alarak mutlaka çalışmalarda bulunacaklarını söyleyen Hint yetkili, şirketlerin uzun süredir söz konusu teknolojilere yöneldiklerini dile getirdi.

Kullanıcıların, şirketle gerçekleştirecekleri temas sırasında, doğal ve kullanıcının ana dilini konuşan bir uygulamanın, bireyler ile kurumlar arasındaki iletişime yapacağı katkının yadsınamayacağını söyleyen Kochikar, sektördeki PR (Halkla İlişkiler) çalışanların da söz konusu çözümlerden en iyi şekilde yararlanabilecekleri söyledi.Purnima Kochikar'ın açıklamalarının tamamına  buradan  ulaşabilirsiniz.

shiftdelete
uygulamamızı indirin haberler cebinize gelsin

Get it on Google Play

Post Top Ad