728x90 AdSpace

 • son haberler

  Blogger tarafından desteklenmektedir.
  26 Temmuz 2016 Salı

  Bilgisayarınızda Virüs Varsa Bu Site Fazlasıyla İşinize Yarayacaktır


  Bilgisayarında virüs olan kişilere yardımcı olabilecek yeni bir internet sitesi kuruldu.

  SIFIRDAN MATEMATİK ÖĞRENİN  Bilgisayarınızda virüs varsa birşey yapmadan önce bu siteyi ziyaret edin


  Ransomware, yani fidye amaçlı kötü yazılım, son dönemlerde birçok fidye olayının yaşanmasında kilit rol oynadı. Bu kötü amaçlı yazılım, sızdığı bilgisayarın veya sunucunun tüm kontrolünü hackera devrediyor ve hackerın fidye istemesine olanak sağlıyor. Örneğin, ransomeware kullanarak Hollywood'da bulunan bir hastanenin tüm kayıtlarına erişmeyi başaran hackerlar tüm sistemi kilitlemişti ve hastaneyi 17.000 dolar ödemek zorunda bırakmıştı. Bu kötü amaçlı yazılımın kullanımındaki artışı fark eden birkaç şirket, ransomware kurbanı olan kişilerin kullanabileceği bir internet sitesi kurdu.

  Interpol'ün, Hollanda polisinin, Kaspersky'nin ve Intel'in katkılarıyla kurulan internet sitesinin adı 'No More Ransom'. No More Ransom, ransomwareden etkilenen kişilerin ne yapması gerektiği konusunda önemli bilgilere sahip olan, sizin için dosyalarınızı kontrol eden ve tam 160.000 şifre çözme anahtarıyla içinde bulunduğunuz durumdan kurtulmanız için çalışan bir internet sitesi. Bu internet sitesi sayesinde ransomwareden kurtulmanızın garantisi yok, fakat böyle bir durumda kalırsanız göz atmanızı öneririm.

  teknolojioku
  uygulamamızı indirin haberler cebinize gelsin

  Get it on Google Play
  • Blogger Comments
  • Facebook Comments

  0 yorum:

  Yorum Gönder

  Item Reviewed: Bilgisayarınızda Virüs Varsa Bu Site Fazlasıyla İşinize Yarayacaktır Rating: 5 Reviewed By: Mr.Mehmet Ali Aytunç Arslantürk
  Scroll to Top