Avukat Robot Geliyor! - özeldersci

son haberler

Post Top Ad

4 Temmuz 2016 Pazartesi

Avukat Robot Geliyor!


ABD merkezli teknoloji devi IBM'in avukat robotu Ross, hukuk davalarında tarafları savumaya geliyor!


SIFIRDAN MATEMATİK ÖĞRENİN


Teknoloji çok hızlı gelişiyor diyoruz ya laf olsun diye değil, gerçekten de öyle. Sadece 5-6 yıl önce akıllı telefonlar hayatımıza yeni yeni girerken artık geri plana düşüyorlar ve çok daha önemli devrimsel teknolojileri konuşmaya başlıyoruz. Bunların başındaysa şimdilik robotlar geliyor. Bu sefer tanıtılan robot ev işlerinize değil, sizin dava sürecinize yardım ediyor.


IBM'in ürettiği avukat robot Ross yapay zekasında binlerce dosyalık yasaları taşıyor ve avukatları yormadan onlara konular hakkında bilgi veriyor. Üstelik sadece bununla kalmıyor, Ross'ın yapay zekası avukatlara yapıcı ve özgün şekilde yol gösterebiliyor yani aslında bir avukattan bile daha fazla bilgiye sahip.
 Ross'ın kullanımına bir hafta içinde başlanıyor

Üstelik Ross davalara çıkacak avukatların da zaman kazanmasını sağlayacak şekilde yapay zekasındaki geniş verileri anında avukatlara iletebiliyor. Genellikle bu tarz robot haberlerinde robotları üzerinde çalışıldığını, böyle bir robotun var olduğunu söylüyorduk ancak özellikle son birkaç aydır gelişmiş robotların günlük hayatımıza adım attığını görüyoruz.

IBM'in avukat robotu Ross da hızlı bir şekilde günlük hayata dahil olacak robotlardan biri. Dünyanın en büyük hukuk firması Baker & Hostetler, avukat robot Ross'ı 1 hafta içinde iflas davalarında kullanmaya başlayacağını açıkladı. Her ne kadar avukat robot desek de elbette Ross hakim karşısına çıkıp savunma yapmıyor, avukatlara gerekli bilgiyi veriyor ve yol gösteriyor.

webtekno
uygulamamızı indirin haberler cebinize gelsin

Get it on Google Play

Post Top Ad