Astronot Konuştu Yalnız Değiliz - özeldersci

son haberler

Post Top Ad

6 Temmuz 2016 Çarşamba

Astronot Konuştu Yalnız Değiliz


Uluslararası Uzay İstasyonu'nda 6 ay görev yapan Alman astronot Alexander Gerst dünya dışı yaşam hakkında çarpıcı açıklamalarda bulundu.SIFIRDAN MATEMATİK ÖĞRENİNDünya dışında bir yaşam olup olmadığı insanlık tarihi boyunca sorgulanmış bir konu. Eski mısırda piramitlere çizilen hiyerogliflerden tutun da günümüze dek hep gökte olup biteni merak etmişsiz. Yıllardır sorulan “gerçekten uzayda bir yaşam var mı?” sorusuna da bugüne kadar sayısız kişiden sayısız cevap geldi ancak biz hala merak etmeye devam ediyoruz.
 Evrende Yalnız Mıyız?

Merakımızı giderecek (belki de artıracak) bir iddia da Uluslararası Uzay İstasyonu’nda 6 ay görev yapan Alman astronot Alexander Gerst’ten geldi. Zeitung ve Stuttgarter Nachrichten gazetelerine yaptığı açıklamada dünya dışı yaşam olasılığına inandığını belirten astronot,  “Gökyüzünde yüz milyar çarpı yüz milyar tane yıldız görüyoruz. Başka yıldız sistemlerinde yaşam için koşulların bulunması şansı bana çok yüksek görünüyor." şeklinde konuştu. 
 Soruların Cevabı Mars'ta Olabilir!


Alman astronot yaklaşık 2 yıl sonra tekrar uzaya yolculuk yapacak. Uluslararası Uzay İstasyonu’na komutan rütbesi ile gidecek olan Alexander Gerst,  dünya dışı yaşam hakkında Mars gezegeninin insanlığa ışık olabileceğini düşünüyor. Mars bize kendimiz hakkında ve yaşamın kökeni ve evrende yalnız olup olmadığımız konularında bilgiler sunabilir şeklinde görüşlerini özetleyen Gerst, Mars’a insanın ulaşmasının çok önemli olduğu vurguluyor.


webtekno

uygulamamızı indirin haberler cebinize gelsin

Get it on Google Play

Post Top Ad