728x90 AdSpace

 • son haberler

  Blogger tarafından desteklenmektedir.
  25 Temmuz 2016 Pazartesi

  Aslında Dünyanın Yarısından Fazlası Daha İnternet Yüzü Görmedi


  Şimdilik Dünya'nın yarısı Pokemon kovalıyor gibi görünse de aslında yarısından fazlası hala çevrimdışı.


  SIFIRDAN MATEMATİK ÖĞRENİN  Teknoloji İnternet Dünya'nın yarısından fazlası hala internet yüzü görmedi
  24/07/2016 19:56
  Dünya'nın şu anda bilinen nüfusu yaklaşık 4 milyar.Fakat yapılan tahminler nüfusun %53'lük kısmının yılın sonlarına doğru çevrimdışı kalacağı yönünde.ITU(Uluslarası Telekominiasyon Birliği)'nin aktardığı bilgilere göre Avrupa'da en çevrimiçi olan bölgelerde bile nüfusun %20.9'u internete bağlı değil.En az çevrimiçi olan Afrika'da ise %74.9'u internete bağlı değil.

  Gelişmiş birçok ülkede 5 kişiden 4'ü çevrimiçiyken gelişmekte olan ülkelerde 5 kişiden 2'si çevrimiçi.ITU'nun belirttiği ve 'az gelişmiş ülkeler' olarak sıraladığı Haiti, Etiyopya, Myanmar ve Yemen bölgelerde internet kullanan insanların yüzdesi ise sadece 15.2.  Bunun dışında Google ve Facebook gibi devlerin konuyla ilgili çalışmaları çevrimdışı insanların hepsini internete bağlamanın oldukça uzun bir zaman alacağını gösteriyor.Tahmin de edebileceğiniz internet maliyeti bazı ülkelerde gereksiz bir şekilde çok fazla.Bu da o ülkelerde internete bağlanabilmeyi daha da zorlaştıran etmenlerden bir tanesi.

  Oldukça yavaş olan giriş segment internet gelişmekte olan bazı ülkelerde oldukça uygun olsa da çoğu yoksul ülkede hala oldukça pahalı.

  teknolojioku
  uygulamamızı indirin haberler cebinize gelsin

  Get it on Google Play
  • Blogger Comments
  • Facebook Comments

  0 yorum:

  Yorum Gönder

  Item Reviewed: Aslında Dünyanın Yarısından Fazlası Daha İnternet Yüzü Görmedi Rating: 5 Reviewed By: Mr.Mehmet Ali Aytunç Arslantürk
  Scroll to Top