728x90 AdSpace

 • son haberler

  Blogger tarafından desteklenmektedir.
  5 Temmuz 2016 Salı

  Apple Yine Davalık Oldu !


  Bir medya takip şirketi, Apple'ın App Store üzerinden Youku HD'ye ait bir içeriğin patentini ihlal ettiğini iddia etti. Apple, Çin'de yeniden dava ediliyor.


  SIFIRDAN MATEMATİK ÖĞRENİN  Apple Yeniden Çin'de Dava Ediliyor!
  Apple daha önceki süreçte iPhone tasarımlarını çeşitli Çin şirketlerinden taklit ettiği gerekçesiyle ülkede birçok kez dava ile karşı karşıya kalmıştı.


  Kısa bir süre öncesinde iTunes Film ve iBook servisleri nedeniyle Çin Hükümeti ile ters düşen Apple, şimdiki süreçte yeni bir dava ile karşı karşıya.
  Apple Çin'de yeniden mahkeme karşısına çıkıyor
  Cupertino merkezli şirket, 1994 yılından bu yana Çin Basın İdaresi, Çin Radyo Film Ve Televizyon Yayını(SARFT) tarafından kullanılan bir videoyu kullandığının iddia edilmesi üzerine bir dava ile muhattap durumda.

  AP Raporu yayın hakları SARFT, Film Uydu Kanal Programı Üretim Merkezi'ne  ait olan özel filmin App Store'da yer almasının büyük soruna yol açacağı ifade ediliyor.

  Apple'ın olumlu yöne sapan Çin pazarı ekonomisinin, olayla düşüşe geçebileceğinin belirtildiği raporlarda, Youku HD aracılığıyla App Store'da bulunan filmin Apple'ı kötü duruma düşürebileceği belirtildi.

  "Xuebo dixiao" adlı Çin'in 1930'lu yıllardaki Japonya ile mücadelesine değinen filmin sebep olduğu davanın siyasi sebeplerden ötürü de şirketi zor durumda bırakabileceği Cnet'deki haberde yer aldı.

  Apple ve Heyi Information arasında görülecek davada, davacı Çin tarafının 50 bin yuan(7.500 dolar) talep edeceği dile getiriliyor.  Apple'ın CEO'su Tim Cook'un geçtiğimiz günlerde yaptığı Çin ziyareti ile ülkede artan statüsünün, olayın ardından bir duraklama ya da gerileme dönemi ile karşı karşıya kalabileceğini söyleyebiliriz.

  shiftdelete
  uygulamamızı indirin haberler cebinize gelsin

  Get it on Google Play
  • Blogger Comments
  • Facebook Comments

  0 yorum:

  Yorum Gönder

  Item Reviewed: Apple Yine Davalık Oldu ! Rating: 5 Reviewed By: Mr.Mehmet Ali Aytunç Arslantürk
  Scroll to Top