Apple Milyonlarca Dolar Ödeyecek! - özeldersci

son haberler

Post Top Ad

9 Temmuz 2016 Cumartesi

Apple Milyonlarca Dolar Ödeyecek!Sürekli patent ihlali yapan ve genellikle ihlal yaptığını kabul edip karşı taraf ile anlaşma yoluna giden apple yine bir patent davasında 25 milyon dolar ödemeyi kabul etti.


SIFIRDAN MATEMATİK ÖĞRENİN

Apple, Network Technologies adlı bir şirket tarafından kendisine açılan dava sonucu 25 milyon dolar değerinde patent ödemesi yapmayı kabul etti. Apple'ın başı yine patentlerle dertte.Cupertino merkezli teknoloji şirketinin başı bir kez daha patent davası ile dertte gözüküyor.

Apple, 1999 yılından kalma basit bir dosya sistemi işleminin patenti konusunda, Network Technologies adlı bir şirket tarafından açılan davada, 25 milyon dolarlık bir ücret ödeyecek.

Belgelerin kronolojik olarak depolandığı bir dosyalama sistemi konusunda şirkete ödeme yapacak Apple, patent konusunda birçok sorun yaşayacak gibi gözüküyor.

Orijinali Mirror Worlds adlı bir şirkete ait olduğu belirten dosyalama sisteminin, 1996 yılında Yale'de ortaya çıktığı ifade ediliyor.

The Verge'de yer alan habere göre, Apple'ın söz konusu depolama sisteminin patentini ihlal etmesini takiben, şirket 625 milyon dolarlık bir dava açtı.

Uzun süredir devam eden dava sırasında söz konusu patent Network Technologies adlı şirkete satıldı.

Network Technologies ise ürün patentini devraldıktan sonra davayı sürdürdü ve dava gün itibariyle sonuçlandı.

Apple Inc.'nin sonuçlanan dava sonrasında 25 milyon dolarlık patent ödemesi yapmasına karar verildi.

shiftdelete


uygulamamızı indirin haberler cebinize gelsin

Get it on Google Play

Post Top Ad