Akıllı Telefon Dünyasının Lideri ! - özeldersci

son haberler

Post Top Ad

22 Temmuz 2016 Cuma

Akıllı Telefon Dünyasının Lideri !


Araştırma kuruluşu TrendForce, 2016 yılı ikinci çeyrek dönemine ait akıllı telefon satışlarına açıklık getirdi. Listenin bir numarasında hangi üretici yer alıyor? Sıralamada sürpriz var mı?


SIFIRDAN MATEMATİK ÖĞRENİNAkıllı Telefon Dünyasında Lider Kim?
Pazar araştırma firması TrendForce, 2016 ikinci çeyrek dönemine ait akıllı telefon satışlarını yansıtan raporunu yayınladı. Söz konusu raporda üreticilerin akıllı telefon pazar paylarına yer veriliyor.


Toplamda 314.5 milyon akıllı telefonun satıldığı ikinci çeyrekte Samsung %24.5 pazar payıyla lider üretici konumunda.Samsung ve Huawei Arasında Kavga Büyüyor Samsung ve Huawei Arasında Kavga Büyüyor

Samsung ve Huawei arasında bir patent davası daha başlıyor. Bu defa davacı Samsung, davalı ise...
Pazar payı dikkate alındığında Samsung’un Nisan ve Haziran döneminde yaklaşık 77.1 milyon akıllı telefon satışı gerçekleştirdiği görülüyor. 2016’nın birinci çeyrek dönemiyle karşılaştırıldığında ise pazar payında %3.5’lik bir düşüş söz konusu.Listenin ikinci sırasında Apple’ı görüyoruz. iPhone satışları her ne kadar istenilen seviyede gitmese de, teknoloji devinin birinci çeyreğe göre pazar payını artırdığı gözleniyor.

Apple ikinci çeyrek sonu itibariyle akıllı telefon pazarının %15.1’lik dilimini elinde bulunduruyor. Söz konusu pazar payı Apple’ın üç aylık zaman diliminde 47.5 milyon iPhone satışı gerçekleştirdiği anlamına geliyor.
Bir yılda 100 milyon akıllı telefon satmayı başaran ilk Çinli şirket Huawei, ikinci çeyrek itibariyle üçüncü sıradaki yerini korumayı sürdürüyor.

Pazarın %9.2’lik dilimini elinde bulunduran Huawei’in çeyrekte elde ettiği akıllı telefon satış adeti 28.9 milyon olarak kayıtlara geçti. Listenin devamı ise; Oppo, LG ve BBK/Vivo şeklinde.  Dünyanın en büyük akıllı telefon pazarı Çin’de ise yerli üreticilerin egemenliği söz konusu. 139.3 milyon akıllı telefonun satıldığı ikinci çeyrekte Huawei %20.8 pazar payıyla lider üretici konumunda.

Huawei’i %12.7 pazar oranıyla Oppo izlerken, listenin devamında BBK/Vivo, Lenovo ve Xiaomi yer alıyor.

shiftdelete
uygulamamızı indirin haberler cebinize gelsin

Get it on Google Play

Post Top Ad