728x90 AdSpace

 • son haberler

  Blogger tarafından desteklenmektedir.
  14 Temmuz 2016 Perşembe

  Adana Millet Vekilinden AKK'ye Karşı Kampanyaya Destek


  Adil kullanım kotasına karşı başlatılan kampanyaya destek veren Adana milletvekili İbrahim Özdiş, TBMM’de bir basın toplantısı düzenledi.


  SIFIRDAN MATEMATİK ÖĞRENİN


  Donanım Haber’in başlattığı ‘İnternette Kotaya Hayır’ kampanyası, binlerce insan tarafından desteklenmişti. Bu kampanyaya destek olan isimlerden bir tanesi de Adana milletvekili İbrahim Özdiş’ti. Kişisel sosyal medya platformları dahil olmak üzere fırsat bulduğu her yerde bu konuya karşı düşüncelerini belirten Özdiş, daha önce söz verdiği basın toplantısını TBMM’de gerçekleştirdi.

  Türkiye’deki internet servisi sağlayan kurumların uyguladığı Adil Kullanım Kotası’nın hiçbir şekilde adil olmadığını dile getiren Özdiş, kota miktarının aşılmasının ardından düşürülen internet hız sistemini eleştirdi.

  Altyapı eksikliğinin bahane edilerek böyle bir sınırlandırmanın getirildiğini fakat ödemeyi yapanların nedense bu eksikliğe maruz kalmadığını söyleyen Özdiş, bunun tamamen ekstra kazanç sağlamak için uydurulmuş bir düzmeceden ibaret olduğunu belirtti. AKK’nın her ay başında sıfırlanmasıyla kullanıcıların olması gerektiği hızdan faydalandığını söyleyen Özdiş, bu tarihlerde alt yapı sorunuyla karşılaşılmadığını fakat ne hikmetse bu tarihten sonra bir ‘altyapı sorunu’nun oluştuğunu belirtiyor.

  Toplantı sırasında çarpıcı örnekler vermeye devam eden Özdiş, internet kullanımını sağlayan altyapı ile IP TV hizmeti sunan altyapının aynı olduğunu belirterek, “Siz hiç evinizde Full HD yayını izlerken hızın düştüğünü, görüntünün gecikmeli ya da kesik kesik yayınladığını gördünüz mü? Aynı fiber optik ya da bakır kablodan gelen internete herhalde bir mucize oluyor da televizyona görüntü aktarırken Adil Kullanım Kotası’na takılmıyor” açıklamasında bulundu.

  Toplantının tamamına aşağıdaki videodan ulaşabilirsiniz.  webtekno

  uygulamamızı indirin haberler cebinize gelsin

  Get it on Google Play
  • Blogger Comments
  • Facebook Comments

  0 yorum:

  Yorum Gönder

  Item Reviewed: Adana Millet Vekilinden AKK'ye Karşı Kampanyaya Destek Rating: 5 Reviewed By: Mr.Mehmet Ali Aytunç Arslantürk
  Scroll to Top