728x90 AdSpace

 • son haberler

  Blogger tarafından desteklenmektedir.
  4 Temmuz 2016 Pazartesi

  5G İçin Çalışmalara Başlanılıyor


  Ülkemizde 5G ile ilgili çalışmalar başlıyor. Türkiye Bilimsel ve Teknolojik Araştırma Kurumu (TÜBİTAK), 5G üzerine geliştirilen projelere destek vereceğini açıkladı. Kurumun vereceği destek 4 milyon TL'yi bulacak!


  SIFIRDAN MATEMATİK ÖĞRENİN


  Yaklaşık 4 ay önce ülkemizde kullanıma sunulan 4.5G teknolojisinden sonra 5G teknolojisi için çalışmalar başlıyor. Türkiye Bilimsel ve Teknolojik Araştırma Kurumu (TÜBİTAK) 5G üzerine geliştirilen projelere destek vermeye başladığını duyurdu. 4.5G ile ülkemiz daha yeni tanışmışken TÜBİTAK'ın erkenden 5G projesine destek vermeye başlamasıyla birlikte ülkemizde 5G teknolojileri de geliştirilmeye başlanacak.

  5G teknolojilerinin tasarlanması ve prototiplerin geliştirilmesini kapsayan desteğini açıklayan TÜBİTAK bu desteği vermesindeki en önemli şartın projeyi geliştiren tarafın en az bir üniversite ya da araştırma merkezinden danışmanlık hizmeti alması gerektiği olduğunu belirtti.   TÜBİTAK'tan 5G Projelerine 4 Milyon TL'ye Kadar Destek!

  TÜBİTAK'ın 5G üzerine geliştirilecek projelere vereceği destek 4 milyon TL'ye kadar çıkabilecekken büyük ölçekli işletmeler için %60, küçük ve orta ölçekli işletmeler için %75 oranında destek sağlanacak. 5G üzerine ülkemizde ne gibi projeler geliştireceğine ilişkin bir bilgi bulunmuyor ancak elbette 5G ile ilgili çalışmaların ülkemizde de başlayacak olması iyiye işaret.

  TÜBİTAK'ın sağlayacağı bu destek sayesinde işletmelerin 5G teknolojileri üzerinde çalışmalarının hızlanacağını ve gerekli bütçenin sağlanmasıyla projelerin hayata geçmesi için ihtiyaçların giderilebileceğini söyleyebiliriz.

  webtekno
  uygulamamızı indirin haberler cebinize gelsin

  Get it on Google Play
  • Blogger Comments
  • Facebook Comments

  0 yorum:

  Yorum Gönder

  Item Reviewed: 5G İçin Çalışmalara Başlanılıyor Rating: 5 Reviewed By: Mr.Mehmet Ali Aytunç Arslantürk
  Scroll to Top