Wolkswagen Önemli Bir Karar Aldı - özeldersci

son haberler

Post Top Ad

18 Haziran 2016 Cumartesi

Wolkswagen Önemli Bir Karar Aldı


VW, 2025 yılına kadar 30 farklı elektrikli ve sürücüsüz araç üretmeyi hedefliyor.


SIFIRDAN MATEMATİK ÖĞRENİN


VW CEO'su Matthias Müller yeni döneme ayak uydurulması gerektiğini, elektrikli motorlarlar ve sürücüsüz otomobillerle ilgili yeni fikirlere ağırlık verilmesi gerektiğini vurguladı.

Volkswagen bir hedef belirledi

CEO şirketin gelecek ile ilgili yapısal değişikliklerine işaret ederek 2025 yılına kadar 30 farklı elektrikli ve sürücüsüz araç üretmeyi hedeflediklerini duyurdu.Ayrıca VW yeni akü teknolojileri de geliştirecek. CEO yeni teknolojik akülerin üretimi için fabrikalar kurulması amacıyla çalışmalar başlattığını belirtti.Gelecek 10 yılda her 4 araçtan bir tanesinin elektrikli olacağını da öngören Müller yeni teknolojilere ve yazılımlara ağırlık vermek istediklerini belirtti.

Ayrıca CEO teknolojinin yeni trendlerinin beslediği bu yeni nesle giriş dönemine ayak uydurmalarını gerektiğini ve geleneksel ticari anlayışını değişime zorladığını da belirtti.

VW model sayısında değişikliğe gidiyor

Müller Volkswagen bünyesinde 12 alt markanın yer aldığını ve bu markalar altında şu anda 340 farklı model araç üretildiğini belirtti.Girmek istedikleri yeni dönemde de bu marka sayılarının düşürüleceğini artık üretimlerin Geniş İç Hacim, Ekonomik, Premium ve Spor araçlar olmak üzere dört kategoriye düşürüleceğini söyledi.

teknolojioku


uygulamamızı indirin haberler cebinize gelsin

Get it on Google Play

Post Top Ad