Vine'da Artık Video Sınırı 6 Saniye Değil ! - özeldersci

son haberler

Post Top Ad

22 Haziran 2016 Çarşamba

Vine'da Artık Video Sınırı 6 Saniye Değil !


Popüler sosyal ağ uygulaması Vine ile ilgili Twitter kritik bir değişikliğe gitti. Twitter, yaptığı açıklamada Vine uygulamasının 6 saniye video sınırının 140 saniyeye çıkarıldığını duyurdu.


SIFIRDAN MATEMATİK ÖĞRENİN

Bir dönem herkesin gündeminde olan popüler sosyal ağ Vine ile ilgili bugün çok kritik bir değişikliğe gidildi. Vine fenomenlerinin doğmasıyla "İnternet ünlüleri" kavramını ortaya çıkaran Vine, artık günümüzde eskisi kadar kullanılamıyordu. Vine platformununun eski popülerliğini yitirmesi üzerine Vine'daki kullanıcılara darbe vuracağı tahmin edilen bir bilgi bugün ortaya çıktı.Vine'ın sahibi olan Twitter şirketi, bugün yayınladığımız bir haberimizde bahsettiğimiz üzere kendi platformu Twitter'da 30 saniye olan video süre sınırını 140 saniyeye yükseltmişti. Ancak bu haberin ortaya çıkmasının hemen ardından Twitter şirketinin aynı kararı Vine platformu için de uyguladığı bilgisi paylaşıldı. Böyelikle Vine'da paylaşılacak videolar artık maksimum 6 saniye değil, 140 saniye olacak.,Tabi bu karar Vine platformunun geleceği için aslında pek de parlak görünmüyor. Vine geçtiğimiz dönemde 6 saniye video kuralıyla yayıncıların zekâlarını kullanarak sadece 6 saniye içinde yaratıcı içerikler üretebilmesine olanak tanıyordu ve popüler olmasındaki asıl olay buydu. Ancak Vine, video sürelerinin uzamasıyla 6 saniye kuralını kaybederek artık bu tür içeriklere elveda edecek gibi.

Ayrıca Vine, özellikle Snapchat'in çıkışı ve Instagram'ın video yayınlama özelliğiyle birlikte eski popülerliğini zaten kaybetmişti. Video süresinin 140 saniye olmasıyla birlikte Vine'da ya içerik anlayışını değişecek ya da birçok kullanıcı için tarihe geçecek.

webtekno
uygulamamızı indirin haberler cebinize gelsin

Get it on Google Play

Post Top Ad