Telefon Alırken Bunlara Dikkat Edin - özeldersci

son haberler

Post Top Ad

7 Haziran 2016 Salı

Telefon Alırken Bunlara Dikkat Edin


İçinize sinmeyen bir telefonla yaşamak zorunda kalmamak için bu 6 hatayı yapmayın!

SIFIRDAN MATEMATİK ÖĞRENİN


Telefon satın alırken bu 6 hatayı yapmayın!
Şu sıralar telefon satın almak pek kolay bir iş değil. Seçeneklerinizin çok olduğu doğru, ancak iyi telefonlar genellikle pahalılar. Dahası bu pahalı telefonların arasında seçim yapmak da zor.

Telefon alırken aynı hatalara tekrar düşmek istemiyorsanız, bir sonraki alışverişinizde aşağıdaki 6 maddeyi aklınızda bulundurun.

Aşırı lüks telefonlar

Bir sene sonra modası geçecek bir telefona servet ödemenin bir anlamı yok. Birkaç sene önce 8.000 TL'ye satın almış olduğunuz altın kaplamalı, işlemeli iPhone 4S'i aile yadigarı olarak saklamak zorunda kalmak, hoş olmasa gerek.

Mini amiral gemileri
Amiral gemisi telefonların mini sürümleri, kolay tutulabilen, küçük boyutlarıyla çekici olabilirler. Ancak bu modeller, pil ve neredeyse diğer tüm alanlarda fedakarlıkta bulunuyorlar. İşin gerçeği bu modeller, tam donanımlı sürümlerinin çok gerisinde işlemcilerle gelebiliyor. Sony Xperia Z5 Compact satın almayı düşünmüyorsanız, mini amiral gemisi tutkunuzdan vazgeçin.

Resmi olmayan piller

Telefonunuzun pili çıkmıyorsa, onu kendiniz değiştirmeye kalkışmayın - büyük ihtimalle telefona zarar vereceksiniz. Pili değiştirebiliyorsanız, resmi olmayan pilleri tercih etmeyin; bu piller genellikle şarj tutmamalarıyla tanınıyorlar.
Kablosuz şarj kılıfları

Kablosuz şarj kılıfları

Telefonunuzu limonla şarj etmeye kıyasla sadece biraz daha hızlı çalışan bu kılıflar, onun kalınlığını üçe katlıyor. Dahası vızıltıları sizi çılgına çevirebilir. Kablosuz şarj özelliğine sahip bir Nexus veya Samsung satın almadıysanız, bu kılıflardan uzak durun.
"Premium" ürünler

Sony Xperia Z5 Premium'dan değil, "x firma ile oluşturulan çok özel tasarımdan" bahsediyoruz. Aşırı lüks şeylerden uzak durmanızı tavsiye ettiğimiz gibi, farklı renklerle "baştan yaratılan" klavyelerden, "özel dikilmiş" otomobil kitlerinden uzak durmanızı öneriyoruz.

Çanta taşımıyorsanız, phablet'ler
Büyük ekranlı telefonların müthiş ekranlar, efsane işlemciler ve büyük piller gibi üstün özelliklere sahip olduğunu biliyoruz. Ancak merdivenlerden çıkarken kararınızın yanlış olduğunu fark etmek istemiyorsanız, phablet'lerden uzak durun.

webtekno


uygulamamızı indirin haberler cebinize gelsin

Get it on Google Play

Post Top Ad