728x90 AdSpace

 • son haberler

  Blogger tarafından desteklenmektedir.
  5 Haziran 2016 Pazar

  Snapchat'e 3D Selfie Özelliği Geliyor!


  Popüler sosyal medya uygulaması Snapchat, uygulama bünyesine Seene adında bir çözümü satın aldı. Yeni çözüm ile birlikte selfieleriniz 3 boyutlu çıkacak.

  SIFIRDAN MATEMATİK ÖĞRENİN

  Snapchat'e 3D Selfie Geliyor
  Popüler sosyal medya uygulaması Snapchat, uygulama bünyesinde işlev görmek üzere "Seene" adında bir çözümü satın aldı.

  Snapchat tarafından satın alınan Seene çözümü, kullanıcıların selfielerini 3 boyutlu olarak çekerek, kendi selfielerinin animasyona uyarlanabilmesini sağlayacak.

  Snapchat için 3D Selfie!
  Snapchat, sanal gerçeklik teknolojileri kapsamında, kullanıcıların 3 boyutlu yüz profillerini çıkaracak Seene adlı bir çözümün satın alımını gerçekleştirdi.

  Kullanıcıların kendi selfielerini çekmelerin ardından, kullanıcı yüzlerinin 3 boyutlu profili çıkaran Seen, kullanıcıların yüzlerini animasyona uyarlama, 3 boyutlu bir şekilde deneyimleme gibi özelliklere olanak tanıyacak.

  Google, Amazon, YouTube'un kullandığı teknolojinin aksine özel kamera ve kızılötesi ışınlar kullanmayan Seene; yalnızca kullanıcıların yüzlerini tarayarak 3 boyutlu yüz profillerini çıkarıyor.

  Gerçek hayattaki nesnelerin 3 boyutlu görüntüsünü kullanmak için yalnızca ön kamerayı kullanmayan Seene, bu performansı arka kamerada da gösterecek.  ABD ve Londra merkezli olmak üzere Snapchat kullanıcılara sunulması beklenen uygulama, kullanıcılar tarafından olumlu yorumlara sahip olursa, diğer ülke pazarlarında da kullanılacak.

  Snapchat'in Los Angeles'taki şirket merkezine Seene ekibini taşıyacak olmasının, şirketin yeni teknolojiye geçiş aşamasında olduğu Digital Trends'deki haberde yer aldı.

  Snapchat'in yeni çözüm ile beraber sanal gerçeklik teknolojisi alanında yeniliklere doğru ilk adımını attığı dile getiriliyor.

  Snapchat'in VR donanımı ürünleri de geliştirmesi bekleniyor.

  shiftdelete
  uygulamamızı indirin haberler cebinize gelsin

  Get it on Google Play
  • Blogger Comments
  • Facebook Comments

  0 yorum:

  Yorum Gönder

  Item Reviewed: Snapchat'e 3D Selfie Özelliği Geliyor! Rating: 5 Reviewed By: Mr.Mehmet Ali Aytunç Arslantürk
  Scroll to Top