728x90 AdSpace

 • son haberler

  Blogger tarafından desteklenmektedir.
  2 Haziran 2016 Perşembe

  Akıllı Telefon Pazarı Büyüyor


  Önümüzdeki dört yıl boyunca akıllı telefon pazarı nasıl şekillenecek? Android yükselişini sürdürecek mi? Apple cephesinde iPhone satışları düşecek mi? Detaylar haberimizde...


  SIFIRDAN MATEMATİK ÖĞRENİN

  Akıllı Telefon Pazarı Büyüyecek mi?
  Analiz şirketi IDC tarafından yayınlanan yeni bir rapor 2020 yılına kadar gerçekleşecek akıllı telefon satışlarına ilişkin önemli veriler içeriyor. Kuruluş söz konusu raporda mobil işletim sistemlerinin 2016 sonu ve 2020 yılındaki pazar paylarını gösteren tahminleri de yer veriyor.

  IDC’ye göre 2016 sonu itibariyle 1.482 milyar akıllı telefon satışı gerçekleşecek. Tüm gönderilerin büyük bölümü beklendiği gibi Android tabanlı modeller olacak. Yıl boyunca 1.240 milyar Android telefonun satılması beklenirken, işletim sisteminin pazar payı ise %83.7 seviyesine yükselecek.
  iOS tarafında ise 226 milyon iPhone’un satılması bekleniyor. Ancak pazar payı bir önceki yıla %2 oranında gerileyecek. Windows Phone tarafında kan kaybı sürüyor. Yıl boyunca sadece 11.2 milyon Windows Phone telefonun satılması beklenirken, işletim sisteminin pazar payı ise %61.6’lık düşüşle %0.8’e gerileyecek.  2020 yılına geldiğimizde önümüzdeki dört yıl boyunca mevcut durumun pek de değişmeyeceğini görüyoruz. 2020 yılında toplamda 1.839 milyar akıllı telefon satışı gerçekleşecek. Bu da ekosistemin %5 oranında büyüyeceği anlamına geliyor.

  Android Yükselişini Sürdürecek
  Android işletim sistemine sahip 1.565 milyar telefonun satılması ön görülen yılda sistemin pazar payı %85 seviyesini geride bırakacak. iPhone satışlarında da kayda değer bir satış görülecek, ancak iOS işletim sisteminin pazar payı 2016’ya göre gerileyecek.

  Windows Phone cephesinde ise düşüş önümüzdeki dört yıl boyunca sürecek. İşletim sisteminin kullanım oranı %0.4 seviyesine gerileyecek ki; bu da 2020 yılından sonra "Microsoft, Windows Phone geliştirme çalışmalarını sonlandırabilir" ihtimalini akıllara getirmiyor değil. 

  shiftdelete
  uygulamamızı indirin haberler cebinize gelsin

  Get it on Google Play
  • Blogger Comments
  • Facebook Comments

  0 yorum:

  Yorum Gönder

  Item Reviewed: Akıllı Telefon Pazarı Büyüyor Rating: 5 Reviewed By: Mr.Mehmet Ali Aytunç Arslantürk
  Scroll to Top