728x90 AdSpace

 • son haberler

  Blogger tarafından desteklenmektedir.
  27 Haziran 2016 Pazartesi

  Microsoft'tan 10.000 Dolar Tazminat


  Windows 10 ile adeta Windows kullanıcılarının üzerine kabus gibi çöken Microsoft bu sefer yaş tahtaya bastı.


  SIFIRDAN MATEMATİK ÖĞRENİN

  Microsoft'un en son sunulan işletim sistemi Windows 10'un dağıtımına geçtiğimiz yıl resmi olarak başlanmıştı. Ancak bu dağıtım ile birlikte pek çok kullanıcıdan da şikayetlerin gelmesi uzun sürmedi.

  Bilgisayarlarının Windows 10'a kendi izinleri doğrultusunda güncellenmesinden, eksik yüklenmesinden ve bazen de yüklenen güncelleme dosyalarının bozuk olmasından şikayetçi olan pek çok kullanıcı, Microsoft'u bu nedenle ciddi şekilde eleştirmişti. Teri Goldstein isimli kadın da bu kişilerden biri.
  Kendi izni olmadan bilgisayarı Windows 10'a güncellenen Goldstein, bu güncellemeden sonra bilgisayarının ciddi derecede yavaşladığı ve çeşitli sistem güncellemeleri konusunda yine kendi izni olmadan bu işlemlerin gerçekleştiği sebebi ile Microsoft'a dava açmıştı.


  Windows 10'a dair şikayetleri ile mahkemeye başvuran Goldstein, Microsft avukatlarının tüm çabalarına rağmen davayı kazanmayı başardı. Microsoft'un mahkemede Windows 10'dan kaynaklı hiçbir problemi kabul etmediğini dile getiren Goldstein, buna karşın 10,000 dolar tazminat almayı başarmış.
  Bu önemli zaferin ardından benzer problemleri yaşayan kişilerin Microsoft'a karşı Goldstein'in yaptığı gibi tazminat davası açıp açmayacağı meçhul ancak makemenin 10,000 dolarlık tazminat kararı pek çok davaya emsal olabilir.

  Kaynak: Gizmodo


  uygulamamızı indirin haberler cebinize gelsin

  Get it on Google Play
  • Blogger Comments
  • Facebook Comments

  0 yorum:

  Yorum Gönder

  Item Reviewed: Microsoft'tan 10.000 Dolar Tazminat Rating: 5 Reviewed By: Mr.Mehmet Ali Aytunç Arslantürk
  Scroll to Top