728x90 AdSpace

 • son haberler

  Blogger tarafından desteklenmektedir.
  28 Haziran 2016 Salı

  Microsofta zorla güncelleme cezası  Windows 10 güncelleme uyarısı bu sefer Microsoft'a pahalıya mal oldu. Windows 10 güncellemesinin otomatik yüklenmesi, mahkeme salonlarına taşındı!

  Daha önce bizim de eleştirdiğimiz zorla güncelleme, zorla program yükleme gibi konularla ilgili ilk resmi ceza geldi.


  SIFIRDAN MATEMATİK ÖĞRENİN

  ABD'nin California Eyaleti'nde Teri Goldstein adlı bir kadın, Windows 10 güncellemesinin otomatik olarak gelmesinin ardından bilgisayarının kullanılamaz hale gelmesi üzerine Microsoft'a tazminat davası açtı.
  Microsoft Teri Goldstein'e, Windows 10 işletim sisteminin güncellemesi nedeniyle 10 bin dolar değerinde tazminat ödemekle hükümlendirildi.

  Microsoft 10 bin dolar tazminat ödedi
  Microsoft, dava sonucuyla ilgili yaptığı açıklamada, mahkeme kararının temyize götürülmeyeceğini belirtti.

  Teri Goldstein ise Microsoft'a açtığı tazminat davasından 10 bin dolar kazanması ile ilgili olarak, Windows 7 işletim sistemine sahip bilgisayarının kendisinin onayı olmadan otomatik olarak Windows 10'a geçmesinin ardından bilgisayarının kullanılamaz hale geldiğini söyledi

  Teri Goldstein, tazminat davasını ise, "Windows 10" diye birşeyi daha önce duymadığını, bilgisayarından günlük işlerini yerine getirememesi nedeniyle dava açtığını sözlerine ekledi.

  Microsoft'un Windows 7 ve Windows 8 işletim sistemine sahip bilgisayarlarında sürekli olarak güncelleme uyarılarında bulunduğu biliniyordu.

  Şirket, geçtiğimiz Şubat ayında, Windows 10 işletim sistemini yeni güvenlik yaması ile birlikte indirilebilecek bir "önerilen güncelleme"ye çevirmişti.

  Microsoft, "önerilen güncellemeleri" kullanıcıların izni olmaksızın, otomatik olarak cihazlara indirme yoluna gidiyordu.

  shiftdelete


  uygulamamızı indirin haberler cebinize gelsin

  Get it on Google Play
  • Blogger Comments
  • Facebook Comments

  0 yorum:

  Yorum Gönder

  Item Reviewed: Microsofta zorla güncelleme cezası Rating: 5 Reviewed By: Bora Arslantürk
  Scroll to Top