Microsoft Kulanıcıların Yazdıklarını Görüyor - özeldersci

son haberler

Post Top Ad

12 Haziran 2016 Pazar

Microsoft Kulanıcıların Yazdıklarını Görüyor


Microsoft'un, Visual Studio 2015 içerisine eklediği kodlar ile yazılımcıların yazdığı kodları dahi izlediği ortaya çıktı. Şirket olay reddetse de kullanıcıları inandırabilmiş değil.

SIFIRDAN MATEMATİK ÖĞRENİN

Microsoft, Yazdığınız Kodu İzliyor!
Microsoft, işimizi kolaylaştıracak çok fazla programı hayatımıza kazandırdı. Bunlardan birisi de tabi ki Microsoft Visual Studio. 

Yazılım dünyasının vazgeçilmezlerinden birisi olan Visual Studio, geçtiğimiz günlerde başarısını gölgede bırakabilecek bir skandala konu oldu.

İddialara göre Microsoft, Visual Studio 2015 için yayınlandığı son güncelleme ile Visual Studio'da yazılmış kodları takip edebilen bir sistem ekledi.Reddit'te açılan bir konu ile kısa süre içerisinde büyük tepki çeken olaya Microsoft cephesinden de yanıt gecikmedi.

Şirket; olayın yanlış anlaşılmadan ibaret olduğunu, eklenen yeni özelliklerin programın hata ayıklama işlevlerine katkıda bulunması için eklendiği belirtti.

Şirket, her ne kadar kullanıcıların çok büyük bir kısmından şiddetli tepkiler alsa da yeni özellikleri programdan kaldıracağa benzemiyor.

shiftdelete
uygulamamızı indirin haberler cebinize gelsin

Get it on Google Play

Post Top Ad