Huawei Kendine Yeni Bir İşletim Sistemi Geliştiriyor - özeldersci

son haberler

Post Top Ad

24 Haziran 2016 Cuma

Huawei Kendine Yeni Bir İşletim Sistemi Geliştiriyor


Şu anda dünyanın en büyük akıllı telefon üreticilerden biri olan Huawei, gelen bilgilere göre kendi işletim sistemini geliştiriyor. Peki şirket Android'i bıracak mı?


SIFIRDAN MATEMATİK ÖĞRENİN

Huawei Kendi İşletim Sistemini Yapıyor!
IDC'nin verilerine göre şu anda dünyanın en büyük üçüncü telefon üreticisi konumunda olan Huawei, uzun yıllardır Android işletim sistemi kullanan akıllı telefonlarla tüketicilerin karşısına çıkıyor.Android işletim sistemi üzerinde çalışan EMUI arayüzü üzerinde de son dönemde yoğun bir şekilde çalışan Huawei, görünüşe bakılırsa bunu bir adım ileriye götürmeyi amaçlıyor.

Huawei OS geliştiriliyor!
Çalışanları arasında iOS 1'i geliştiren isimlerden biri olan eski Apple çalışanı Abagail Brody'nin de olduğu şirket, şu anda kendi işletim sistemi üzerinde çalışıyor.
Aynı Samsung'un Tizen OS için çalışmalar yapması gibi Huawei de, bu işletim sistemiyle gelecekte kendi ekosistemini kullanmak istiyor.


Gelen bilgilere göre henüz ilk aşamalarında olan yeni işletim sisteminin ne zaman tamamlanacağı ile ilgili kesin bir bilgi yok.

Huawei, bu işletim sistemini yüksek ihtimalle gelecekte herhangi bir sebepten ötürü Android'den ayrılmak istemesine karşı yedek olarak tutacak.

shiftdelete
uygulamamızı indirin haberler cebinize gelsin

Get it on Google Play

Post Top Ad