728x90 AdSpace

 • son haberler

  Blogger tarafından desteklenmektedir.
  21 Aralık 2016 Çarşamba

  Hidrolik Baskı Makinesine İşlevi Birbirini İten Mıknatıslar Koyulursa Ne Olur


  Yeni bir hidrolik baskı makinesi haberiyle daha karşınızdayız.


  SIFIRDAN MATEMATİK ÖĞRENİN

  Önceden haberini yaptığımız hidrolik baskı makinesi videoları sayesinde bu makinelerin ne kadar güçlü olabileceğini ve asla kırılmaz gözüyle baktığımız nesnelerin bile saniyeler içerisinde yok edebileceğini gördük. Farklı modellere göre farklı baskı gücüne sahip olan bu mükemmel makinelerin yüzlerce tonluk güce sahip olduğu biliniyor. 


  Hidrolik baskı makineleriyle çeşitli cisimleri dümdüz eden ve bunun bir eğlence anlayışına dönüşmesine katkı sağlamış YouTube kanallarından birisi olan Hydraulic Press Channel, yeni bir video yayınladı. Bu videoda hidrolik baskı makinesinin iki farklı tarafına yerleştirdiği neodymium mıknatıslarını birbirine yakınlaştıran Finlandiyalı kanal sunucusu, mıknatısların itiş gücünün ne kadar kuvvetli olduğunu görmeye çalışıyor. Sizce bu mıknatıslar (genelde stres atmaya yardımcı olan oyuncakların üretiminde kullanılıyorlar) hidrolik baskı makinesinin gücüne karşı gelebilecek güçte birbirlerini itebilirler mi?


  webtekno
  • Blogger Comments
  • Facebook Comments

  0 yorum:

  Yorum Gönder

  Item Reviewed: Hidrolik Baskı Makinesine İşlevi Birbirini İten Mıknatıslar Koyulursa Ne Olur Rating: 5 Reviewed By: Mr.Mehmet Ali Aytunç Arslantürk
  Scroll to Top