Facebook' a Yeni Bir Özellik Geldi - özeldersci

son haberler

Post Top Ad

10 Haziran 2016 Cuma

Facebook' a Yeni Bir Özellik Geldi


Dünyanın en büyük sosyal ağı Facebook'a önemli bir özellik ekledi. Paylaşım altı yorumlarda artık video gönderimi de yapılabilecek.
SIFIRDAN MATEMATİK ÖĞRENİN

Facebook’ta ne kadar vakit harcıyorsunuz? Paylaşımlara göz atmak, beğendiklerinizi okumak ya da  izlemek, bazılarına yorum yapmak, yorumları okumak vs. derken bir bakmışsınız saatler akıp gidivermiş. Sıkı durun, çünkü yeni Facebook özelliği sosyal ağda harcadığınız süre başta olmak üzere birçok alışkanlığınızı etkileyecek. 

 Facebook'ta Video Yorum Dönemi!

Basit bir değişiklik gibi görünen video yorum özelliği sosyal ağ tarafından kullanıma sunuldu. Artık paylaşımların altına yorum olarak sadece mesaj yazmak ya da fotoğraf göndermek değil, video gönderme seçeneğiniz de var. Eğer bu özelliğin kullanımı yaygınlaşırsa paylaşım altı yorumları okumaktan daha fazla süreyi videoları izlemeye harcamak zorunda kalabiliriz.


 Video Yorum Özelliği Nasıl Kullanılır?

Video yorum özelliğini kullanmak ise oldukça basit. Bir paylaşımın altına söylemek istediklerinizi uzun uzun yazmak yerine akıllı telefonunuzun kamerasını kullanarak video çekip gönderebilirsiniz. Bunun için “bir fotoğraf veya video ekle” seçeneğine tıklamanız yeterli. Gönderilebilecek videolar ile ilgili bir süre boyut kısıtlaması olup olmadığı hakkında Facebook’tan yapılmış resmi bir açıklama yok. Ne yapalım, biz de deneyerek görürüz…

webtekno
uygulamamızı indirin haberler cebinize gelsin

Get it on Google Play

Post Top Ad