728x90 AdSpace

 • son haberler

  Blogger tarafından desteklenmektedir.
  27 Haziran 2016 Pazartesi

  Chrome'da Büyük Açık!  Google'ın popüler tarayıcısı Google Chrome'da keşfedilen bir güvenlik açığı nedeniyle DRM korumalı içerikleri dahi indirebiliyorsunuz. Telif şirketleri Google'ın başını ağrıtabilir!


  SIFIRDAN MATEMATİK ÖĞRENİN


  Chrome Açığı ile Tüm Videolar İndirilebiliyor
  Google Chrome, RAM tüketimi konusunda eleştirilse de hala dünyanın en popüler internet tarayıcılarından birisi olma ünvanını taşıyor.


  Google Chrome, zaman zaman güvenlik açıklarına konu olsa da güvenlik konusunda kötü bir geçmişe sahip değil. Fakat bu durum değişebilir!  Geçtiğimiz günlerde yayınlanan bir video, bizlere Google Chrome'da bulunan bir açık sayesinde DRM korumalı içeriklerin doğrudan indirilebileceğini gösteriyor.

  DRM Nedir?
  DRM, telif haklarının korunması amacıyla çevrimiçi veya çevrimdışı içeriklere koyulan ve yasadışı kullanıma engel olan bir çeşit kilit sistemine verilen genel isim.


  Açık geçtiğimiz mayıs ayında keşfedilip Google'a bildirildi fakat açık için hala bir düzenleme yapılmış değil. Yayınlanan videodan sonra büyük yankı uyandıran açık için yeni sürümde yama sözü verse de telif şirketleri tarafından davalık olabilir.


  shiftdelete

  uygulamamızı indirin haberler cebinize gelsin

  Get it on Google Play

  • Blogger Comments
  • Facebook Comments

  0 yorum:

  Yorum Gönder

  Item Reviewed: Chrome'da Büyük Açık! Rating: 5 Reviewed By: Mr.Mehmet Ali Aytunç Arslantürk
  Scroll to Top