Bugün hava nasıl olacak? - özeldersci

son haberler

Post Top Ad

2 Haziran 2016 Perşembe

Bugün hava nasıl olacak?


Ülke genelinde sıcaklıklar, 1 ile 3 derece artarak mevsim normallerinin üzerinde seyretmesi bekleniyor.


SIFIRDAN MATEMATİK ÖĞRENİN

Yapılan son değerlendirmelere göre; Batı Karadeniz'in iç kesimleri, İç Anadolu'nun kuzeybatısı ile Kırklareli, Sakarya, Artvin, Ardahan, Van, Hakkari çevreleri ve İstanbul'un kuzeybatı ilçelerinin kısa süreli ve yerel olmak üzere sağanak ve yer yer gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.

HAVA SICAKLIĞI: Ülke genelinde 1 ile 3 derece artarak mevsim normallerinin üzerinde seyretmesi bekleniyor.

RÜZGAR: Batı ve güneybatı, karadeniz kıyılarında kuzey ve doğu yönlerden hafif, ara sıra orta kuvvette eseceği tahmin ediliyor.

BÖLGELERİMİZDE HAVA

MARMARA

Az bulutlu zamanla parçalı ve çok bulutlu, öğle saatlerinden sonra Kırklareli ve Sakarya çevreleri ile İstanbul'un kuzeybatı ilçelerinin kısa süreli ve yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. 

BURSA Az bulutlu zamanla parçalı bulutlu 34
EDİRNE Az bulutlu zamanla parçalı ve çok bulutlu 30
ISTANBUL Az bulutlu zamanla parçalı ve çok bulutlu, öğle saatlerinden sonra kuzeybatı ilçeleri kısa süreli ve yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı 30
KIRKLARELI Az bulutlu zamanla parçalı ve çok bulutlu, öğle saatlerinden sonra kısa süreli ve yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı 30

EGE

Az bulutlu ve açık zamanla iç kesimlerinin yer yer parçalı ve çok bulutlu geçeceği tahmin ediliyor.
A.KARAHISAR Az bulutlu zamanla parçalı ve çok bulutlu 30
IZMIR Az bulutlu zamanla parçalı bulutlu 35
MANISA Az bulutlu zamanla parçalı bulutlu 35
MUĞLA Az bulutlu ve açık 33

AKDENİZ

Az bulutlu ve açık zamanla Batı Akdeniz'in iç kesimlerinin yer yer parçalı ve çok bulutlu geçeceği tahmin ediliyor.

ADANA Az bulutlu ve açık 30
ANTALYA Az bulutlu ve açık 27
BURDUR Az bulutlu ve açık zamanla parçalı bulutlu 33
HATAY Az bulutlu ve açık zamanla parçalı bulutlu 30

İÇ ANADOLU

Az bulutlu zamanla parçalı yer yer çok bulutlu, öğle saatlerinden sonra Eskişehir çevreleri ve Ankara'nın batı kesimleri, akşam saatlerinden sonra Ankara ve Çankırı çevrelerinin kısa süreli ve yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.
ANKARA Az bulutlu zamanla parçalı ve çok bulutlu, öğle saatlerinden sonra batı ilçeleri, akşam saatlerinde il geneli kısa süreli ve yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı 30
CANKIRI Az bulutlu zamanla parçalı ve çok bulutlu, akşam saatlerinde kısa süreli ve yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı 30
KONYA Az bulutlu zamanla parçalı bulutlu 31
SİVAS Az bulutlu zamanla parçalı bulutlu 26

BATI KARADENİZ

Az bulutlu zamanla parçalı ve çok bulutlu, öğle saatlerinden sonra Düzce ve Bolu çevreleri, Akşam saatlerinde Kastamonu ve Karabük çevrelerinin kısa süreli ve yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.
BOLU Az bulutlu zamanla parçalı ve çok bulutlu, öğle saatlerinden sonra kısa süreli ve yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı 29
DÜZCE Az bulutlu zamanla parçalı ve çok bulutlu, öğle saatlerinden sonra kısa süreli ve yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı 32
SİNOP Az bulutlu zamanla parçalı bulutlu 23
ZONGULDAK Az bulutlu zamanla parçalı bulutlu 27

ORTA ve DOĞU KARADENİZ

Az bulutlu zamanla parçalı yer yer çok bulutlu, Artvin çevreleri ve Rize'nin doğu ilçelerinin kısa süreli ve yerel olmak üzere aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.
AMASYA Az bulutlu zamanla parçalı bulutlu 31
ARTVİN Parçalı yer yer çok bulutlu, aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı 23
SAMSUN Az bulutlu zamanla parçalı bulutlu 26
TRABZON Parçalı ve çok bulutlu 26

DOĞU ANADOLU

Az bulutlu zamanla doğusu parçalı yer yer çok bulutlu, Ardahan, Van ve Hakkari çevrelerinin kısa süreli ve yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.
ARDAHAN Parçalı yer yer çok bulutlu, aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı 17
ELAZIĞ Az bulutlu 30
ERZURUM Az bulutlu zamanla parçalı ve çok bulutlu 20
KARS Az bulutlu zamanla parçalı ve çok bulutlu 19

GÜNEYDOĞU ANADOLU

Az bulutlu ve açık geçeceği tahmin ediliyor.
DIYARBAKIR Az bulutlu ve açık 32
GAZIANTEP Az bulutlu ve açık 33
SIIRT Az bulutlu ve açık 30

ŞANLIURFA Az bulutlu ve açık 36

DENİZLERDE HAVA

Fırtına beklenmiyor.

KARADENİZ

Hava Durumu: Parçalı ve çok bulutlu, Rüzgar: Batı Karadeniz'de doğu ve kuzeydoğu, Doğu Karadeniz'de kuzeydoğu zamanla doğu ve güneydoğudan 2 ila 4 (10-30km/s) kuvvetinde, Dalga: 0,5 ila 1,5m, Görüş: İyi, yağış anında orta.

MARMARA

Hava Durumu: Parçalı az bulutlu, Rüzgar: Güney ve güneydoğu, öğle güneybatıdan 2 ila 4 (10-30 km/sa), batısı 3 ila 5 (20-40 km/sa), gece kuzeydoğudan 2 ila 4 (10-30 km/saat) kuvvetinde, Dalga: 0,5 ila 1,5m, Görüş: İyi.

EGE

Hava Durumu: Az bulutlu, Rüzgar: Güney ve güneybatı akşam saatlerinden sonra kuzeyinde kuzeydoğudan 2 ila 4 (10-30km/s) kuvvetinde; Dalga: 0,5 ila 1,5m, Görüş: İyi.

AKDENİZ

Hava Durumu: Az bulutlu, Rüzgar: Batı Akdeniz'de batı ve güneybatı, kuzeyinde güneydoğudan 2 ila 4 (10-30 km/sa), Doğu Akdeniz'de güneybatıdan 2 ila 4 (10-30 km/sa) kuvvetinde; Dalga: 0,5 ila 1,5m. Görüş: İyi.

VAN GÖLÜ

Hava Durumu: Çok bulutlu, hafif sağanak yağışlı, Rüzgâr: batı ve kuzeybatıdan 2 ila 4 (10-30 km/sa) kuvvetinde; Dalga: 0,2 ila 0,4m, Görüş: İyi, yağış anında orta. 

eğitim ajansı

uygulamamızı indirin haberler cebinize gelsin

Get it on Google Play

Post Top Ad