Bluetooth 5 Yolda - özeldersci

son haberler

Post Top Ad

9 Haziran 2016 Perşembe

Bluetooth 5 Yolda


Günümüzün en çok kullanılan kablosuz bağlantı standartlarından biri olan Bluetooth'un yeni sürümü tanıtılıyor. Bluetooth 5 ne zaman tanıtılacak? Hangi yenilikleri getirecek?
SIFIRDAN MATEMATİK ÖĞRENİN

Bluetooth 5 Geliyor!
Günümüzde birçok cihazı birbirine eşleştirmede kullanılan Bluetooth bağlantısı önümüzdeki günlerde yeni bir standarda yükseltilecek. Yetkililer, Bluetooth 5 sürümünün resmi tanıtım tarihini açıkladı.

1994 yılında Ericsson firması tarafından cep telefonları ve diğer mobil cihazları kablosuz olarak birbirine bağlamak ve aralarında iletişim kurmak için geliştirilen Bluetooth bağlantısı, kısa süreli geçmişinde hem verimliliğini hem de kullanım alanını önemli ölçüde genişletti.

Bugün endüstrinin birçok kolunda en çok tercih edilen kablosuz bağlantı standartlarından biri olan Bluetooth, Bluetooth Special Interest Group'tan yapılan açıklamaya göre kısa süre içerisinde 5 numaralı sürüme yükseltilecek.Bluetooth 5 ne zaman tanıtılacak?
Bluetooth SIG İcra Direktörü Mark Powell, resmi site aracılığıyla kaleme aldığı yazısında Bluetooth 5 sürümünün 16 Haziran’da resmen tanıtılacağının bilgisini verdi. Bluetooth 5, İngiltere’de düzenlenecek bir etkinlik kapsamında tanıtılacak.
Aklımıza gelebilecek her nesnenin bir şekilde internete bağlanması olarak tanımlanan “Nesnelerin İnterneti” son dönemde oldukça popüler. Bu noktada Bluetooth teknolojisine büyük görev düşüyor. 5’inci sürümle birlikte nesnelerin interneti alanında önemli atılımlar bekleniyor.

Bluetooth 5 ile daha hızlı veri aktarımı
Bluetooth 5 ile birlikte tabii ki bağlantı mesafesi ve enerji verimliliği tarafında da önemli gelişmeler yaşanacak. Bluetooth 5 ile birlikte bağlanma mesafesi 2 katına çıkarılacak. Daha düşük güç tüketimi sağlayacak Bluetooth 5’te veri aktarım hızı ise 4 katına çıkarılacak.

Dahası Bluetooth 5 konumla ilgili bilgiler ve navigasyon gibi bağlantısız hizmetlerde yeni ve önemli fonksiyonlar üstlenecek

shiftdelete
uygulamamızı indirin haberler cebinize gelsin

Get it on Google Play

Post Top Ad