Apple Muhammed Ali İçin Sayfasını Güncelledi - özeldersci

son haberler

Post Top Ad

7 Haziran 2016 Salı

Apple Muhammed Ali İçin Sayfasını Güncelledi


Apple, efsane boksör Muhammed Ali için anasayfasını güncelledi. Apple, 1997 yılında reklam filminde yer alan ünlü boksöre vefasını bu şekilde gösterdi.
SIFIRDAN MATEMATİK ÖĞRENİN

Apple'dan Muhammed Ali'ye Vefa
Apple tüm zamanların en iyi boksörü olarak gösterilen Muhammed Ali'ye vefasını gösterdi. Teknoloji devi, başarılarla dolu bir yaşamın yanında ırkçılığa karşı verdiği mücadeleyle de dünya siyasi tarihinde önemli bir figüran olan Muhammed Ali için Apple anasayfasını güncelledi.


Muhammed Ali, Apple reklamında yer almıştı
Apple, anasayfasında efsane boksörün bir fotoğrafına ve “Hayal gücü olmayan insanın kanatları yoktur.” sözüne yer verdi. Şirket böylece 1997 yılında Think Different isimli reklam filminde oynayan efsaneyi unutmadığını gösterdi. Alt bölümde söz konusu reklam filmine göz atabilirsiniz.

1984 yılından bu yana Parkinson hastalığıyla mücadele eden Muhammed Ali, 3 Haziran’da solunum yetmezliği sonucu vefat etti. Kariyeri boyunca 61 maç yapan ve bunlardan sadece 5’ini kaybeden efsane boksörü vefatının ardından ilk hatırlayanlardan biri de Apple CEO’su Tim Cook olmuştu.

Cook, Muhammed Ali için attığı tweet’te ünlü boksörü “Risk alacak cesareti olmayan kişi, hayatta hiçbir şey başaramaz.” sözüyle andı.

Muhammed Ali'nin yer aldığı Apple reklamı;webtekno
uygulamamızı indirin haberler cebinize gelsin

Get it on Google Play

Post Top Ad