Anonymus'un Sıradaki Hedefi Bankalar - özeldersci

son haberler

Post Top Ad

21 Haziran 2016 Salı

Anonymus'un Sıradaki Hedefi Bankalar

Güney Kore ve Endonezya Merkez Bankaları'nın web sitelerinin eş zamanlı olarak hacklendiği haberi gündemi meşgul ediyor. Hackerların hedefinde Asya mı var?

SIFIRDAN MATEMATİK ÖĞRENİN

Anonymous Gözünü Bankalara Dikti!
Güney Kore ve Endonezya Merkez Bankaları'nın eş zamanlı olarak hacklenmeleri dünya ekonomisinde geniş yankı uyandırdı.

İki üst düzey yetkilinin Reuters'a verdiği demece göre, söz konusu işlemlerin dünya genelinde aktif eylemlerde bulunan Anonymous tarafından gerçekleştiği belirtildi.
Anonymous'dan Asya'ya saldırı
Anonymous, Güney Kore ve Endonezya Merkez Bankaları'nın web sitelerine yönelik olarak büyük çapta bir siber saldırı teşebbüsünde bulundu.

Bank Indonesia(BI), söz konusu siber saldırıları engellemek amacıyla dünya genelinde toplam 149 bölgede web sitesine girişi engelledi.Yetkililer bankanın daha önceki süreçte birkaç kez saldırıya uğradığını; fakat sonucunda failler tarafından kullanılan IP adreslerine ulaşıldığını belirtti.

Yetkililer ayrıca Güney Kore ve Endonezya Merkez Bankaları'na yönelik olarak gerçekleştirilen saldırıların ikisinin de DDoS kaynaklı olduğunu belirttiler.

Bu yüzden gerçekleşen saldırıların aynı kaynaktan olduğu, Asya ekonomisine yönelik olarak olduğu dile getiriliyor.

Bölgesel bir işbirliği içerisinde olan bankalara yönelik olarak yapılan saldırıların, Anonymous tarafından gerçekleştirildiği iddia ediliyor.

DDoS yöntemi geçici sunucular yardımıyla web sitelerini devre dışı bırakma, saldırı anlamında en etkili yöntem olarak belirtiliyorNitekim bu tip büyük çapta saldırılarda dünyaca ünlü hack gruplarının en çok tercih ettikleri yöntem olarak karşımıza çıkıyor.

Yetkililer, her iki bankada da büyük çapta bir hasar olmadığını kaydediyorlar.

Geçtiğimiz Mayıs ayı başında Yunanistan ve Güney Kıbrıs Rum Kesimi Merkez Bankaları benzer bir saldırıya uğramışlardı.

Hackerler geçtiğimiz Şubat ayında ise Bangladeş Merkez Bankası'ndan 81 milyon dolar çalmak amacıyla sahte para transferi gerçekleştirmişti.,

webtekno
uygulamamızı indirin haberler cebinize gelsin

Get it on Google Play

Post Top Ad