Yine Tesla Yine Kaza - özeldersci

son haberler

Post Top Ad

29 Mayıs 2016 Pazar

Yine Tesla Yine Kaza


Sürücü, otopilot özelliğinin sürücüsüz araçlarla karıştırınca bakın başına ne geldi! Peki bu kazada sürücü mü hatalı, yoksa Tesla mı? İşte detaylar!

SIFIRDAN MATEMATİK ÖĞRENİN

Tesla Model S Kaza Yaptı
Elektrikli ve yüksek kaliteli araçlar üreten Tesla, Model S içerisine oto pilot özelliği koymuştu. Ancak Tesla, insanları uyardı. Bu oto pilot özelliği ile sürücüsüz araç kullanılamayacağını vurguladı.

Sürücüsüz araç değil
Fakat görünüşe göre bu mesajı halen anlamayan insanlar bulunuyor. Google’ın sürücüsüz araçlarıyla oto pilot özelliğini aynı kefeye koyan bir sürücü, arabasını park halinde bir minibüse çarptı. Tesla’nın oto pilot özelliğiyle alakalı açıklamalarında bunun daha akıllı bir hız sabitleme sistemi olduğunu ancak sürücünün yine de çok dikkatli olması gerektiğini vurgulamıştı.

Sürücü Tesla’yı suçladı
Sistemin devreye geç girmesinden de kaynaklanabilecek olan durum sonucunda Tesla Model S’nin sürücüsü, oto pilot özelliğini suçladı. Sürücü, otomatik fren sisteminin tetiklenmediğini söyledi ve Tesla’yı suçladı. Ancak önceden herkese açık olan sonradan liste dışı yapılan videoda, arabanın bu durum için sürücüye uyarı verdiği görülüyor.

Çarpışma sonucunda ölen ve yaralanan olmasa da, çarpılan minibüste bir hayli zarar oluştu. Elon Musk da bu konuda yorum yapmayı ihmal etmedi.

%50 daha az kaza
Oto pilot özelliğinin kazaları %50’ye kadar önlediğini belirten Musk, bunun örneklerinin daha önce görüldüğünü belirtti. Sürücülerin her daim tetikte olmalarını isteyen Musk, oto pilot özelliğinin sürücüsüz araç olmadığını yeniden belirtti.,

shiftdelete
uygulamamızı indirin haberler cebinize gelsin

Get it on Google Play

Post Top Ad