728x90 AdSpace

 • son haberler

  Blogger tarafından desteklenmektedir.
  23 Mayıs 2016 Pazartesi

  Sinema Sektöründe Yeni Bir Dönem Başlıyor


  Sinemalarda artık 3D gözlükler yerine sanal gerçeklik gözlükleri kullanılacak.
  SIFIRDAN MATEMATİK ÖĞRENİN

  Günümüzde artık sanal gerçeklik gözlükleri tam anlamıyla hayatımızın bir parçası oldu. Mobil cihaz yerleştirilen gözlüklerden Oculus Rift ya da HTC Vive gibi oldukça profesyonel gözlüklere kadar oldukça geniş bir sklada karşımıza çıkan sanal gerçeklik gözlükleri artık sinemaların da bir parçası olacak.

  Birçoğunuzun bildiği üzere sinemalarda gerçeklik hissiyatı yaratmak ve filmin izleyiciye daha çok işlemesi için şu anda 3 boyutlu (3D) gözlüklerle sinemalarda filmleri izliyoruz. Hatta öyle ki 3 boyutlu (3D) gözlükler sinemalarda karşımıza çıkmaya başladığında "Ayy sanki bana saldıracak." gibi tepkiler veriyorduk. Ancak IMAX tarafından yapılan yeni bir duyuruya göre sanal gerçeklik gözlükleri artık sinemalarda kullanılacak ve böylelikle 3D gözlükler rafa kaldırılarak sinemalarda çok daha gelişmiş bir teknoloji kullanılacak.
  PayDay oyununun yapımcısı olarak tanıdığınız Starbreeze ile işbirliği yapan IMAX, artık StarVR gözlüklerini sinema salonlarına taşıyacak. 210 derece görüş açısı sunan sanal gerçeklik gözlükleri çok daha gerçekçi bir sinema deneyimi yaşatacak. Gözlüklerin sinema endüstrisinin gelişmiş olduğu ülkelerden başlanarak kademeli olarak diğer ülkelere yayılacağı düşünülüyor.
  webtekno
  uygulamamızı indirin haberler cebinize gelsin

  Get it on Google Play
  • Blogger Comments
  • Facebook Comments

  0 yorum:

  Yorum Gönder

  Item Reviewed: Sinema Sektöründe Yeni Bir Dönem Başlıyor Rating: 5 Reviewed By: Mr.Mehmet Ali Aytunç Arslantürk
  Scroll to Top