Ses Kalitesi En iyi Olan Kulaklık Nura - özeldersci

son haberler

Post Top Ad

24 Mayıs 2016 Salı

Ses Kalitesi En iyi Olan Kulaklık Nura


Normal kulak üstü yapısının içinde kulak içi bir kulaklık da bulunduran ve kişiye özel adapte olan Nura, kusursuz sesi vermesi ile dikkat çekiyor.

En Kusursuz Sesi Veren Kulaklık: Nura!

SIFIRDAN MATEMATİK ÖĞRENİN

Nura, kişinin duyma yeteneğini ölçen ve buna göre adapte olup, müziği en iyi şekilde sunabilen, benzersiz teknolojiye sahip bir kulaklık.

Dinleyiciye en iyi ve doğru sesi ulaştırabilmek için, kişiyle eşleşmesi gerekiyor. Yani Nura, kulaklığı taktığınız anda sizi 1 dakikadan kısa bir sürede tanıyor. Ayrıca Nura, kulak üstü ve kulak içi olmak üzere iki kulaklığın birleşimi olarak sunuluyor.
Duymak, parmak izi kadar eşsiz
Duymanızın, bir parmak izi, surat veya ses kadar eşsiz ve farklı olduğunu biliyor musunuz? Her insanın ses frekanslarını duymadaki hassaslığı farklıdır. Bu da bir kulaklığın, farklı insanlarda, hatta iki kulak arasında bile farklı şekilde algılanmasını sağlar. Bu fark ise yeteri kadar yüksektir.

İşte bu herkesin farklı duyduğu aşamada, sizin için en iyi kulaklık olma amacıyla üretilen Nura, size hangi seslerin ulaşabildiğini ve ulaşamadığını biliyor. Bu bilgileri kullanarak, müziğin kara noktalarını dolduruyor.

Normal duyma alanı her frekans için >20dB. Bir ses dalgası kulak kanalınızdan girdiğinde, kulak zarını titretir. Bu titreşimler seri küçük kemikler ile kulak salyangozuna (koklea) iletilir. Koklea, bu titreşimleri beyinin algılaması için elektrik sinyallerine dönüştürür.

Beynimiz ise sinyalleri ses olarak algılar. Aynı zamanda bu gelen sinyaller, geri gönderilir. Bu da kulağınızdan geri çıkar ve kulağın dışarı zayıf bir ses çıkarmasını sağlar. Bu da algıladığınız seste kara noktalar oluşmasını sağlar.
Nura, bir mikrofon kullanarak, hangi sesin içeri girdiğini ve kulağınızdan çıkan o zayıf sesi dinler ve algılar. Bu sayede sizi tanır ve size göre adapte olup, tepkiler verir. Kulak içi algılanma ise, otoakustik emisyon adı verilen, fenomen olmuş bir teknolojiyle yapılır.

30 saniyede sizin kulağınızı dinleyerek, sizin beyninize sinyallerin en iyi şekilde gönderilmesini ölçen kulaklık, bir kere sizi tanıdıktan sonra unutmuyor. Üstelik çoklu profiller oluşturmak da mümkün.

Nura ile eşsiz detaylı müzik dinlemek
Özel teknolojisiyle, sizin için en kusursuz sesi veren Nura, çift kulaklık sürücüleri ile yüksek ve düşük frekansları ayırıp, sizlere sunabiliyor. Kulak üstü bölüm, ilk sürücüyü bulundururken sizlere derin bass seslerini sunuyor.

İçerideki kulak içi bölüm ise ikinci sürücüyü bulundurup, en yüksek tonları çok temiz olarak sunuyor. Ayrıca kulaklığı kaplayan dış bölümü ve tasarımı, gürültü azaltmayı iki katına çıkararak, dinleme işleminizi hiçbir şekilde kirletmemenizi sağlıyor.
Nura, standart kulaklıkların aksine USB port veya lightning portu kullanarak cihazlara bağlanabiliyor olacak. Aynı şekilde Android uyumlu sürümler de üretilecek.

Kusursuz müzik keyfini sunan Nura, Kickstarter üzerinde 100 bin dolar hedefe sahip. Projenin bitimine daha 51 gün kala, 500 bin toplayan Nura, 179 dolara satın alınabiliyor.

Nura hakkında daha fazla bilgi edinmek için, Kickstarter sayfasına gidebilirsiniz.
shiftdelete
uygulamamızı indirin haberler cebinize gelsin

Get it on Google Play

Post Top Ad