728x90 AdSpace

 • son haberler

  Blogger tarafından desteklenmektedir.
  20 Mayıs 2016 Cuma

  Saatte 175km Hıza Direnmeye Çalışan Adam


  Hava gözlemcileri Mike Dorfman ve Tom Padham, saatte 175 kilometre hıza ulaşan rüzgarların ne kadar şiddetli olduğunu gösterdikleri deneysel bir çalışma yaptılar.


  SIFIRDAN MATEMATİK ÖĞRENİN

  Washinton Dağı, ABD’nin en kötü hava koşullarının yaşandığı bölgelerden bir tanesi. Hatta bu bölge, dünyanın en hızlı rüzgarının estiği yer olarak kayıtlara geçmiş durumda (12 Nisan 1934 tarihinde, saatte 372 km). Şu aralar da kötü hava koşullarının devam ettiği New Hampshire’daki Washington Dağı’nda deneysel bir çalışma yapan hava gözlemcileri Mike Dorfman ve Tom Padham, 16 Mayıs tarihinde yaptıkları bu çalışma sırasında çektikleri videoyu paylaştılar.


  Saatte 175 kilometre hızla esen rüzgara doğru direnmeye çalışan Mike Dorfman, bir ara rüzgarın hızıyla ufak çaplı havalanıyor. Rüzgar o kadar şiddetli esiyor ki olduğu yerde durmakta zorlanan hava gözlemcisi, bir ara rüzgarın hızına direnç gösteremeyip yere kapaklanıyor. Yaptıkları deneyle ilgili bir blog yazısında ‘tarif edilemez bir deneyimdi’ şeklinde görüş bildiren Dorfman’ın bu sıra dışı görüntülerini aşağıdaki video üzerinden izleyebilirsiniz.


  webtekno
  uygulamamızı indirin haberler cebinize gelsin

  Get it on Google Play
  • Blogger Comments
  • Facebook Comments

  1 yorum:

  Item Reviewed: Saatte 175km Hıza Direnmeye Çalışan Adam Rating: 5 Reviewed By: Mr.Mehmet Ali Aytunç Arslantürk
  Scroll to Top