728x90 AdSpace

 • son haberler

  Blogger tarafından desteklenmektedir.
  16 Mayıs 2016 Pazartesi

  Popüler Akıllı Telefonlarının SAR Değeri Listesi!


  Günümüzde neredeyse herkesin dikkat etmeye başladığı SAR değeri noktasında en düşükten en yükseğe SAR değeri sıralaması yapıyoruz.


  SIFIRDAN MATEMATİK ÖĞRENİN

  Bilidğiniz gibi akıllı telefonlarda aranan özellikler noktasında farklılıklar bulunuyor. Bazıları kamerası iyi olmasını istersen, bazı kesim tasarımına, bazıları ise donanımsal detaylarına dikkat eder. Bu noktada zevkler ve renkler değişebilirken herkesin ortak olduğu ve kesinlikle dikkat etmesi gereken bir nokta var. Bu da SAR değeri.

  Temel olarak cep telefonunuzun yaydığı radyasyon oranı olarak anlatabileceğimiz SAR değeri için Amerika Birleşik Devletleri'nde maksimum 2W/kg, Avrupa'da ise 1W/kg olarak belirlendi. Tüm telefon üreticileri de buna uymak zorunda. Şimdiye kadar size bu haberimizden dünyadaki en düşük SAR değerine sahip cihazları, buradan ise en yüksekleri sıralamıştık.

  Şimdi ise GSMArena'daki Avrupa SAR değerleri verilerine göre Silikon Vadisi'nin hazırlamış olduğu bilgilerden yola çıkarak biz de günümüzün popüler telefonları arasında en az değerden en yükseğine göre SAR değeri sıralaması yapıyoruz. Bu değerler Avrupa bazlı olup sadece kafada ölçülen değerlere göre ayarlanmıştır. Ayrıca Silikon Vadisi dışında GSMArena ve DeviceSpecifications'daki değerler baz alınmıştır.
  webtekno
  uygulamamızı indirin haberler cebinize gelsin

  Get it on Google Play
  • Blogger Comments
  • Facebook Comments

  0 yorum:

  Yorum Gönder

  Item Reviewed: Popüler Akıllı Telefonlarının SAR Değeri Listesi! Rating: 5 Reviewed By: Bora Arslantürk
  Scroll to Top