Popüler Akıllı Telefonlarının SAR Değeri Listesi! - özeldersci

son haberler

Post Top Ad

16 Mayıs 2016 Pazartesi

Popüler Akıllı Telefonlarının SAR Değeri Listesi!


Günümüzde neredeyse herkesin dikkat etmeye başladığı SAR değeri noktasında en düşükten en yükseğe SAR değeri sıralaması yapıyoruz.


SIFIRDAN MATEMATİK ÖĞRENİN

Bilidğiniz gibi akıllı telefonlarda aranan özellikler noktasında farklılıklar bulunuyor. Bazıları kamerası iyi olmasını istersen, bazı kesim tasarımına, bazıları ise donanımsal detaylarına dikkat eder. Bu noktada zevkler ve renkler değişebilirken herkesin ortak olduğu ve kesinlikle dikkat etmesi gereken bir nokta var. Bu da SAR değeri.

Temel olarak cep telefonunuzun yaydığı radyasyon oranı olarak anlatabileceğimiz SAR değeri için Amerika Birleşik Devletleri'nde maksimum 2W/kg, Avrupa'da ise 1W/kg olarak belirlendi. Tüm telefon üreticileri de buna uymak zorunda. Şimdiye kadar size bu haberimizden dünyadaki en düşük SAR değerine sahip cihazları, buradan ise en yüksekleri sıralamıştık.

Şimdi ise GSMArena'daki Avrupa SAR değerleri verilerine göre Silikon Vadisi'nin hazırlamış olduğu bilgilerden yola çıkarak biz de günümüzün popüler telefonları arasında en az değerden en yükseğine göre SAR değeri sıralaması yapıyoruz. Bu değerler Avrupa bazlı olup sadece kafada ölçülen değerlere göre ayarlanmıştır. Ayrıca Silikon Vadisi dışında GSMArena ve DeviceSpecifications'daki değerler baz alınmıştır.
webtekno
uygulamamızı indirin haberler cebinize gelsin

Get it on Google Play

Post Top Ad