728x90 AdSpace

 • son haberler

  Blogger tarafından desteklenmektedir.
  31 Mayıs 2016 Salı

  Paypal Türkiye'den Çekildi


  İnternet üzerinden alışveriş yapılmasını sağlayan dünyada lider online ödeme sistemi PayPal, Türkiye'deki faaliyetlerini durdurduğunu açıkladı.

  PayPal kararına gerekçe olarak, Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurulu'na (BDDK) yaptığı lisans başvurusunun reddini gösterdi.


  SIFIRDAN MATEMATİK ÖĞRENİN

  Alınan karar uyarınca 6 Haziran Pazartesi gününden itibaren Türkiye'deki müşteriler PayPal hesapları üzerinden para gönderme ve alma işlemi yapamayacak.

  PayPal müşterileri bu sürede hesaplarına giriş yaparak, varsa hesaplarındaki bakiyeyi Türkiye’deki banka hesaplarına aktarabilecek.

  Müşteriler PayPal'ın bilgi sayfasını ziyaret ederek bu sürecin kendilerini nasıl etkileyeceğine ilişkin detaylı bilgi alabilecek.

  'İzinlerin alınması için çalışmalar sürecek'

  PayPal'ın internet sitesinde yapılan açıklamada, gelecekte Türkiye'deki müşterilere yeniden hizmet verebilmek için gerekli izinlerin alınması yönündeki çalışmaların süreceği belirtildi.

  Online ödeme sistemleri içeresinde dünya sektöründe lider isimlerden olan Amerikan şirketi PayPal; ABD'nin yanı sıra, İngiltere, Almanya, Fransa, İspanya, Belçika, Avusturya ve İsviçre gibi birçok ülkede faaliyet gösteriyor.

  BBC Türkçe
  uygulamamızı indirin haberler cebinize gelsin

  Get it on Google Play
  • Blogger Comments
  • Facebook Comments

  0 yorum:

  Yorum Gönder

  Item Reviewed: Paypal Türkiye'den Çekildi Rating: 5 Reviewed By: Bora Arslantürk
  Scroll to Top