728x90 AdSpace

 • son haberler

  Blogger tarafından desteklenmektedir.
  31 Mayıs 2016 Salı

  Nasa'nın Yayınladığı, Plüton'un En Net Fotoğrafları


  Uzay araştırma kuruluşu Plüton'un en net fotoğraflarına ulaştıklarını bildirdi.

  SIFIRDAN MATEMATİK ÖĞRENİN

  Dünya'nın en ileri uzay araştırma kuruluşlarından birisi olan NASA, geçtiğimiz Aralık ayında Plüton'un yakın çekim fotoğraflarını paylaşmıştı. Boyutları nedeniyle tartışmalara konu olan cüce gezegen, NASA'nın New Horizons aracı tarafından çekilen fotoğraflar sayesinde ilk kez net olarak görüntülenebilmişti ve 'kalpli cüce gezegen' olarak tarihe geçmişti. Yüzeyindeki buzlar ve şekiller nedeniyle bilim insanlarının dikkatini çekmeyi başaran Plüton, bir süredir gelen yeni fotoğraflarıyla gündemde.

  New Horizons isimli uzay aracının gönderdiği fotoğrafları birleştiren ve cüce gezegenin yüzeyini incelemek adına çalışmalar yapan bilim insanları, New Horizons'ın son fotoğraflarını da gönderdiğini bildirdi. Cüce gezegenin yüzeyini çizgiler halinde görüntüleyen ve 90 kilometre ile 75 kilometre arasında değişen genişliğe sahip olan bu fotoğrafları gönderen New Horizons, sahip olduğu LORRI (Long Range Reconnaissance Imager) kamerasıyla görüntülemeleri gerçekleştirdi.


  Gönderilen son görüntüler, NASA tarafından paylaşıldı.

  webtekno
  uygulamamızı indirin haberler cebinize gelsin

  Get it on Google Play
  • Blogger Comments
  • Facebook Comments

  0 yorum:

  Yorum Gönder

  Item Reviewed: Nasa'nın Yayınladığı, Plüton'un En Net Fotoğrafları Rating: 5 Reviewed By: Mr.Mehmet Ali Aytunç Arslantürk
  Scroll to Top