iPhone'a yeni Samsung imzası! - özeldersci

son haberler

Post Top Ad

20 Mayıs 2016 Cuma

iPhone'a yeni Samsung imzası!


iPhone'a yeni Samsung imzası!

Yeni OLED panelleri eskiye göre renkleri daha doğru gösterirken daha az enerji tüketmekte ve önümüzdeki yıl içerisinde beyaz renkleri gösterirken bile LCD panellerin enerji verimine ulaşmaları bekleniyor. Bu yüzden de Apple'ın, sunacağı yeni iPhone'larda OLED ekranları kullanmaya karar vermesi şaşırtıcı olmasa gerek.


SIFIRDAN MATEMATİK ÖĞRENİN

Apple'ın daha şimdiden, Samsung'dan 100 milyon OLED panel sipariş ettiğine dair söylentiler ortaya çıkmış durumda. UBI Research başkanı ve baş analisti Lee Choong-hoon'un söylediğine göre Samsung, gelecekteki iPhone'ların yüzde 60'ı için OLED panelleri sağlayacak ve bu anlaşma, 2018 yılında resmi olarak açıklanacak. Firmanın Koreli rakibi LG'nin ise, Apple'ın ihtiyacının yüzde 20-30'unu karşılaması bekleniyor ve geri kalan paneller Japan Display ve Foxconn tarafından sağlanacak.

Galaxxy S7 Edge'e benzer bir şekilde Apple'ın da eğimli bir OLED ekrana sahip bir iPhone sunması mümkün olabilir. Lee'nin söylediğine göre 2018 yılında üretilecek olan iPhone'ların yüzde 30'u eğimli ekranların sahip olacak ve bu oranın 2020 yılında yüzde 80'e ulaşması bekleniyor...

chip
uygulamamızı indirin haberler cebinize gelsin

Get it on Google Play

Post Top Ad