728x90 AdSpace

 • son haberler

  Blogger tarafından desteklenmektedir.
  20 Mayıs 2016 Cuma

  İnci Sözlük Android N'nin İsmini Namık Yapmak İçin Yolda


  Kullanıcılardan Android N’in yeni ismini seçmeleri için bir etkinlik düzenleyen Google’a İnci Sözlük’ten tarihi trol gelebilir.


  SIFIRDAN MATEMATİK ÖĞRENİN

  Tam da ‘ne yapıyor bunlar, son zamanlarda hiç trolleme yapmıyorlar’ diye kendi kendime düşünüp ne var ne yok diye bir bakındığım İnci Sözlük’te (2009’daki efsane 1. nesil kadronun içinde ben de vardım bu arada) karşıma çıkan başlık, beni yine eski yıllara götürdü. Serseri ruhundan pek bir şey kaybetmediğini tekrar hatırlatan İnci Sözlük yazarları, Google’a tarihin en büyük trolünü yaşatabilir.

  Bildiğiniz gibi Google, I/O 2016 etkinliğinde Android N’in isminin kullanıcılar tarafından belirlenmesi için bir anket düzenlemişti. Bu ankete göre kullanıcıların en çok yazdığı tatlı ismi, Android N’in yeni ismi olacak. İnci Sözlük ise bu isim için en uygun ismin ‘NAMIK’ olduğunu düşündüğü bir kampanya başlattı. Hatta logosu bile şimdiden hazır :)  Tabii Namık isminin tatlıyla bir alakası olmadığı için bununla ilgili de kendince bir çözüm geliştiren İnci Sözlük yazarları, Namık Tatlısı uzantılı başlıklar açarak bu başlıkların indexlenmesini sağlayıp, gerçekten de Namık isminde bir tatlının olduğuna dair Google’ı kandırmaya çalışacak :)

  İşin içinde İnci Sözlük olunca insan ‘olur mu olur vallahi’ diye düşünmüyor değil, bizlerden de destek gelirse neden olmasın? Şuradaki bağlantıyı kullanarak Android N'in yeni ismi için görüşünüzü gönderebilirsiniz.
  webtekno

  uygulamamızı indirin haberler cebinize gelsin

  Get it on Google Play
  • Blogger Comments
  • Facebook Comments

  0 yorum:

  Yorum Gönder

  Item Reviewed: İnci Sözlük Android N'nin İsmini Namık Yapmak İçin Yolda Rating: 5 Reviewed By: Mr.Mehmet Ali Aytunç Arslantürk
  Scroll to Top