728x90 AdSpace

 • son haberler

  Blogger tarafından desteklenmektedir.
  23 Mayıs 2016 Pazartesi

  Google Translate'in Yeni Özelliği ile Uygulama İçinde Çeviri Yapabileceksiniz


  Google Translate uygulamasına gelen son güncelleme ile artık uygulama diğer uygulamaların üzerinde çok daha pratik bir şekilde kullanılabileceksiniz


  SIFIRDAN MATEMATİK ÖĞRENİN

  Her ne kadar Türkçe dilinden başka herhangi bir dile yapılacak çeviriyi birçok kişi beğenmiyor olsa da hali hazırda en sık kullanılan çeviri uygulaması olan Google Translate, "Tap to Translate" adındaki yeni özelliği sayesinde dilediğiniz uygulama üzerinden anında çeviri sunabiliyor. Aslında geçtiğimiz hafta kullanıma açılan bu özellik birkaç gündür Türkiye kullanıcıları tarafından da kullanılmaya başlandı.


  Adında da anlaşılabileceği gibi "Çevirmek için Dokun" olan sistemde, herhangi bir uygulamada anlamadığınız bir kelime ya da cümle olursa bu kelimeye uzun basarak telefonunuzun bu kelimeyi seçmesini sağlıyorsunuz. Ardından hemen sağından çıkan küçük menüdeki üç noktaya tıklayarak listede bulunan "Çeviri" kısmına dokunduğunuzda kelimenin dilini otomatik olarak algılayarak Türkçe'ye çevirmekte.
  Hatta dilerseniz Türkçe'den de farklı dillere çeviri yapabilmeniz mümkün. Ancak bu sistemi kullanabilmek için ufak birkaç adım uygulamanız gerekiyor. “Tap to Translate” özelliğini kullanmak için önce Google Translate uygulamasını aşağıdaki bağlantıdan güncelleyin, ardından uygulama giriş ekranındaki tanıtım penceresinden “Tura Katıl” butonuna dokunarak, sonrasında çıkacak "Etkinleştir" seçeneğine basıp ya da sol menüden Ayarlar > Tap To Translate kısmından etkinleştirebilirsiniz.
  Böylece ekranda kelimeye uzun basmanıza izin veren herhangi uygulama üzerinden istediğiniz kelimeyi Google Translate'in desteklediği herhangi bir dile çevirebileceksiniz. Ancak bahsettiğimiz gibi bu özelliği kullanmak için en güncel Google Translate sürümünü kullanmanız gerekiyor. Ayrıca bu özellik şu anda sadece Android platformunda bulunduğunu hatırlatalım.


  webtekno

  uygulamamızı indirin haberler cebinize gelsin

  Get it on Google Play
  • Blogger Comments
  • Facebook Comments

  0 yorum:

  Yorum Gönder

  Item Reviewed: Google Translate'in Yeni Özelliği ile Uygulama İçinde Çeviri Yapabileceksiniz Rating: 5 Reviewed By: Mr.Mehmet Ali Aytunç Arslantürk
  Scroll to Top