728x90 AdSpace

 • son haberler

  Blogger tarafından desteklenmektedir.
  13 Mayıs 2016 Cuma

  Google Translate, Tüm Android Uygulamaları Destekleyecek  Google Translate, Bundan Sonra Tüm Android Uygulamalardaki Yazıları Destekleyecek


  SIFIRDAN MATEMATİK ÖĞRENİN

  Google Translate’in kullanım alanını giderek genişleten Google, servisin artık tüm Android uygulamalarda kullanılabilmesini sağlıyor.

  Google, uzun yıllar önce ilk olarak tarayıcı üzerinden hizmete sunduğu Google Translate’in kullanım alanını her geçen genişletiyor. Örneğin Chrome tarayıcı kullanıyorsanız, şuradaki bağlantı üzerinden Google’ın resmi çeviri uygulama eklentisini tarayıcınıza yükleyip translate.google.com.tr adresine gitmeden servisten faydalanabiliyorsunuz. Bunun dışında aynı hizmet mobil platformlarda da uygulama olacak şekilde alınabiliyor. 

  Servisin kullanım alanını daha da genişleten Google, Translate’in artık tüm Android uygulamaların içinde de kullanılabilmesini sağlıyor. Aşağıdaki GIF’ten de anlayabileceğiniz üzere yazıyı kaydettiğinizde, karşınıza servisin resmi logosu çıkacak. Logoya dokunduğunuzda çalışma prensibi tıpkı tarayıcıda olduğu gibi işlemeye devam edecek ve çeviri işlemini kolaylıkla yapabileceksiniz.

  iOS kullanıcıları bu hizmeti Çevrimdışı Modu’nda, Android kullanıcıları ise küçük çevrimdışı paketleri alarak kullanarak alabiliyorlar. Dil paketlerini %90 oranında küçülten Google, paketlerin her birinin boyutunu 25 MB’a indirdi. 

  Bir sonraki gelecek güncelleme ile ülkemizde de aktif duruma geçecek olan bu servisi kullanabilmeniz için elbette cihazınızda Google Translate uygulamasının yüklü olması gerekiyor.

  uygulamamızı indirin haberler cebinize gelsin

  Get it on Google Play
  • Blogger Comments
  • Facebook Comments

  0 yorum:

  Yorum Gönder

  Item Reviewed: Google Translate, Tüm Android Uygulamaları Destekleyecek Rating: 5 Reviewed By: Bora Arslantürk
  Scroll to Top