728x90 AdSpace

 • son haberler

  Blogger tarafından desteklenmektedir.
  8 Mayıs 2016 Pazar

  Fizik Kurallarına Meydan Okuyan Tek Pervaneli Drone


  ''Bir drone ile hem fiziğin hem de matematiğin dibine nasıl vurulur?'' sorusunun cevabı yeni nesil drone; Monospinner.

  SIFIRDAN MATEMATİK ÖĞRENİN

  Drone'lara quadcopter dendiğini sık sık duymuşsunuzdur. Bunun sebebi, drone'ların dörtlü pervane sistemine sahip olması olarak açıklanabilir (tabi ikili ya da altılı pervane seçeneklerinde olanları da mevcut).

  Ancak ETH Zurich Dinamik Sistemler ve Kontrol Enstitüsü'ndeki araştırma ekibi, yeni nesil uçan cihazları ile drone tanımını bambaşka bir boyuta taşıyacak tasarıma imza atmayı başardı.

  Monospinner olarak adlandırılan ve ''varolan en basit, kontrol edilebilir uçan cihaz'' şeklinde lanse edilen bu yeni tip drone, sadece 1 pervaneye sahip ve çalışma prensibi olarak adeta fiziğin sınırlarını zorlamakta. Normal bir drone'a oranla hem ağırlık merkezi, hem de havada kalma konusunda uyguladığı itme kuvveti açısından çok farklı olan Monospinner, normal drone'lar gibi durduğu yerde kalkış gerçekleştiremiyor. Drone'u uçurmak için önce fıtlatmanız gerekiyor.

  Monospinner henüz prototip aşamasında. Geliştiren ekibin bu drone'u satışa sunup sunmayacağı ise henüz bilinmiyor.  uygulamamızı indirin haberler cebinize gelsin


  Get it on Google Play
  • Blogger Comments
  • Facebook Comments

  0 yorum:

  Yorum Gönder

  Item Reviewed: Fizik Kurallarına Meydan Okuyan Tek Pervaneli Drone Rating: 5 Reviewed By: Mr.Mehmet Ali Aytunç Arslantürk
  Scroll to Top