728x90 AdSpace

 • son haberler

  Blogger tarafından desteklenmektedir.
  19 Mayıs 2016 Perşembe

  Anonymous Türkiye'ye Saldırıyor !

  Uluslararası hacker grubu Anonymous, Türkiye'deki sağlık kuruluşlarının veritabanlarına ulaştığını ve hasta kayıtlarını ele geçirdiğini duyurdu. İşte habere ilişkin detaylar!


  SIFIRDAN MATEMATİK ÖĞRENİN

  Anonymous Türkiye'ye Saldırdı!

  Hacker grubu YouTube üzerinden yayınladığı video ile, Türkiye'deki sağlık merkezlerini hedef alarak hasta kayıtlarına ulaştığını açıkladı.

  Anonymous tarafından ele geçirildiği öne sürülen verilerin nereden sızdırıldığı ya da kişi bilgilerinin detayları ve miktarının ne kadar olduğu tam olarak bilinmiyor. Sızdırılan dosyanın sıkıştırılmış boyutunun ise 1.9 GB'ı buluyor.
  YouTube üzerinden yayınlanan video da, geçtiğimiz şubat ayında Hollywood'daki Presbyterian ve Methodist sağlık merkezlerinin veri tabanlarının siber saldırı sonucu çökmesi Türkiye'deki bazı hacker grupları tarafından üstlenilmişti.

  Anonymous tarafından yapıldığı öne sürülen bu bu saldırı ise, Türkiye'ye karşı bir intikam olarak adlandırılıyor.


  Türkiye'deki sağlık kuruluşlarının veritabanlarına ulaşılması sonucu isim, soyisim, doğum tarihleri, öntanılar, kan grupları gibi birçok bilginin ele geçirildiğinin bildirilmesinin ardından konuyla ilişkin resmi olarak herhangi bir açıklama yapılmadı.


  shiftdelete
  uygulamamızı indirin haberler cebinize gelsin

  Get it on Google Play
  • Blogger Comments
  • Facebook Comments

  0 yorum:

  Yorum Gönder

  Item Reviewed: Anonymous Türkiye'ye Saldırıyor ! Rating: 5 Reviewed By: Mr.Mehmet Ali Aytunç Arslantürk
  Scroll to Top