Anonymous Türkiye'ye Saldırıyor ! - özeldersci

son haberler

Post Top Ad

19 Mayıs 2016 Perşembe

Anonymous Türkiye'ye Saldırıyor !

Uluslararası hacker grubu Anonymous, Türkiye'deki sağlık kuruluşlarının veritabanlarına ulaştığını ve hasta kayıtlarını ele geçirdiğini duyurdu. İşte habere ilişkin detaylar!


SIFIRDAN MATEMATİK ÖĞRENİN

Anonymous Türkiye'ye Saldırdı!

Hacker grubu YouTube üzerinden yayınladığı video ile, Türkiye'deki sağlık merkezlerini hedef alarak hasta kayıtlarına ulaştığını açıkladı.

Anonymous tarafından ele geçirildiği öne sürülen verilerin nereden sızdırıldığı ya da kişi bilgilerinin detayları ve miktarının ne kadar olduğu tam olarak bilinmiyor. Sızdırılan dosyanın sıkıştırılmış boyutunun ise 1.9 GB'ı buluyor.
YouTube üzerinden yayınlanan video da, geçtiğimiz şubat ayında Hollywood'daki Presbyterian ve Methodist sağlık merkezlerinin veri tabanlarının siber saldırı sonucu çökmesi Türkiye'deki bazı hacker grupları tarafından üstlenilmişti.

Anonymous tarafından yapıldığı öne sürülen bu bu saldırı ise, Türkiye'ye karşı bir intikam olarak adlandırılıyor.


Türkiye'deki sağlık kuruluşlarının veritabanlarına ulaşılması sonucu isim, soyisim, doğum tarihleri, öntanılar, kan grupları gibi birçok bilginin ele geçirildiğinin bildirilmesinin ardından konuyla ilişkin resmi olarak herhangi bir açıklama yapılmadı.


shiftdelete
uygulamamızı indirin haberler cebinize gelsin

Get it on Google Play

Post Top Ad